Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 09:36 Bu haber 1311 kez okundu
 
Mısır slajına zam yok
ANTBİRLİK, paketlenmiş mısır silajının satışına tonu 345 TL'den başladı. Birlik; bu yıl slaj fiyatında, geçen yıla oranla artış yapmadı.
TARIM Haberi
Mısır slajına zam yokAntalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK), bu yıl paketlenmiş mısır silajının satışlarında artış yapmadı. Geçen yıl paketlenmiş slajın tonunu 350 TL olarak açıklayan birlik, bu yıl paketlenmiş mısır slajının tonunu 345 TL'den satışa sundu.

 

“Emek, katile var, zam yok!”

 

Birlik; bu yıl slaj fiyatında geçen yıla oranla artış yapmazken, küçükte olsa indirime gitti. Profesyonel ekip ve son model teknolojik iş makineleri ile üretiminin yapıldığına dikkat çeken Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, “Üretim var, kalite var, emek var bir tek çiftçimiz için zam yok” dedi.

 

“Besin kaybı istemiyoruz”

 

Hayvancılık yapan çiftçi için kış aylarında hayvanlara vereceği yeşil kaba yem ihtiyacı için mısır slajının önemli olduğunu ifade eden Yavuz, “Paketlenmiş silajın; uzun süre bozulmadan, saklanma özelliği var. Biz besin kaybı yaşanmaması için, açık slaj satışı yapmıyoruz. Paketleyerek, çiftçimize sunuyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Mısır, slajına, zam, yok, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mısır slajına zam yok
Mısır slajına zam yok
Mısır slajına zam yok
Mısır slajına zam yok
Yorumlar
Haber Yazılımı