MUHTAR ÇETİN, “BİZİM CEZAMIZ NE ZAMAN BİTECEK”
Haber
24 Mayıs 2021 - Pazartesi 11:57 Bu haber 7352 kez okundu
 
MUHTAR ÇETİN, “BİZİM CEZAMIZ NE ZAMAN BİTECEK”
Serik’in Aşağıkocayatak Mahallesi Muhtarı Ahmet Çetin ve mahalle sakinleri bir araya gelerek mahallelerindeki bozuk olan ve tamamlanması gereken 3 kilometrelik asfaltın bir ana önce yapılmasını ve mahallelinin bu çileden kurtulmasını istediler
YAŞAM Haberi
MUHTAR ÇETİN, “BİZİM CEZAMIZ NE ZAMAN BİTECEK”Serik’in Aşağıkocayatak Mahallesi Muhtarı Ahmet Çetin ve mahalle sakinleri bir araya gelerek mahallelerindeki bozuk olan ve tamamlanması gereken 3 kilometrelik asfaltın bir ana önce yapılmasını ve mahallelinin bu çileden kurtulmasını istediler.

Konuyla ilgili olarak Serik Aşağıkocayatak Muhtarı Ahmet Çetin, yaptığı açıklamada, “2019 da beri mahallemde yapılması gereken hizmetlerim var. Serik belediye Başkanı Enver Aputkan ile görüşmelerimizde ben mahallem için hizmeti şu şekil istedim” dedi. Muhtar Çetin, daha sonra şunları söyledi:

“Önce içme suyu şebekemizin yenilenmesini, arkasından da asfaltın daha sonra yapılmasını istedik. İçme suyunu büyükşehir yenileyecek, asfaltı da Serik belediyesi yenileyecek diye görüştük. Büyükşehir belediyesi mahallemde 500 metre uzunluğunda içme suyu şebekesini 2017 yılında yeniledi. Zemini hazır yine 2017 de 300 metre şebeke döşendi asfalta hazır hale geldi. 2019 mart ayında 1 kilometre uzunluğunda içme suyu şebekesi yenilendi. Asfalt dökümüne hazır.

ÖNCE DİĞER YERLER SONRA AŞAĞI KOCAYATAK’A DÖKERİZ

Ben 1400 nüfuslu mahallem için mahallemin eksiklerini bildirmek için belediye başkanının yanına çıktım. Belediye başkanımızdan içme suyu şebekesi döşenen yerlerin asfaltın dökülmesini, öbür taraflarında önümüzdeki günlerde içme suyu şebekesi yenilettikten sonra dökelim diye görüştük. Başkanım bana 2019 yılında buraları parça parça dökelim dedi. 2019 sonuna doğru görüştüğümüzde diğer yerlerin asfaltlarını dökeceğini bizim orayı sonra dökeceğini söyledi.

1400 NÜFUSLU AŞAĞI KOCAYATAK’A CEZA KESTİ

2020 ye girdik 2020 yılı Nisan ayında bir olay oluştu. Başkanın evinde. Bu küçük olay çok büyütüldü. Bu kişiler karakolluk oldu. Bu kişilerden başkanım şikayetçi olmadı. Ama ertesi gün sabah 1400 nüfuslu Aşağı kocayatak mahallesine ceza kesti. Oraya bizim mahalleden birkaç kişi gitti diye ertesi gün Serik belediyesi Zabıta ekiplerini gönderdi. Zirai bayilerinin dükkanları mühürlendi. Bakkallar 2 tane bütün evrakları incelendi. Ekmek dolapları dışardaymış. Ekmek dolapları dışarıda yasakmış içeriye alındı. Hem de pandeminin başladığı bir dönem. Bu dönem tarımın ne kadar önemli olduğu bir dönemdir. Diğer belediye başkanları tarıma destek verirken, Serik Belediye Başkanı bölgeye hizmet eden 2 tane bayiyi mühürledi. Bu bölgedeki çiftçilerin bayilere ulaşımını engelledi. Aşağı kocayatak mahallesi halkının da sabah ekmekçi erkenden gelir bakkala ekmeği bırakır. Bakkal açmadan vatandaşlar seradan dönüşte ekmeğini alıp evine giderdi. Vatandaşların ekmeğe ulaşımını engelledi. Şu anda vatandaşlar ekmeğe ulaşamıyor. Başkanımın cezası yüzünden şu anda ekmek dolapları bakkalın içerisinde, kendi mahallesinde bakkalların dışında. Ben doğduğum günden beri ekmek dolapları dışarıdaydı.

TOZ NEDENİYLE VATANDAŞLAR PERİŞEN

2019 yılında söz verdiği yolları hala yapmadı. Toz nedeniyle vatandaşlarımız evlerinin pencerelerini açamıyor. Seralar, ve yol kenarındaki ağaçlar tozdan nefes alamıyor. Başkanım yapacağım diyor ama yapmıyor. En son görüşmemizde bu yolların yapılmasını istediğimde bana bu yolları ne ile yapacağız dedi. Bu yolların yapım sorumlusu Serik Belediyesi. Bana bunu sorduğu için ben de şöyle diyorum. 66 mahallesi içerisinde acil yapılması gereken yazın tozdan kapısını penceresini açamayan nefes alamayan insanlar var ise o bölgeler varsa önce o yolların asfaltlarını yapsın. Serik’te asfaltın üzerine sıcak asfalt dökmesin. Parke taşlarını söküp asfalt yapmasın. Önce bu yolları yapmasını tavsiye ederim. Benim söyleyeceğim bu.

PANDEMİDE ESNAFA DEĞİL HALKA CEZA KESTİ

Mahallemde evrakları eksik diyerek bu iş yerlerini mühürledi. Bu şekilde Serik’te bayilerde vardır ama sadece Aşağı kocayatak mahallesindekiler mühürlendi. Diğer yerler bir şekilde çözülürken bizimkiler direk mühürlendi. Tam pandemi başladığında üretime ihtiyaç olduğunda üretmemiz gereken zamanda buraları kapatarak üreticilerin ürün almalarına engel oldu. Bakkallarda vatandaş ve ekmekçi gelip bakkalların açılmasını bekliyor. Önce bakkal açacak. Ekmekçi ekmeği teslime edecek sonra vatandaş alacak. Bakkal kapalıysa vatandaş ekmek alamayacak.

BİZ NE SUÇ İŞLEDİK

Biz ne suç işledik. 1400 nüfuslu Aşağı kocayatak halkı ne suç işledi de bize bu ceza kesildi. Ben bunu öğrenmek istiyorum. Cezamızda ne kadar devam edecek onu da merak ediyorum. Başkanım bu açıklamamdan dolayı yine kızacak. Herhalde ilk işi buraya zabıta gönderecek. Yine cezalar kesilecektir. Başkanım biz artık her şeye hazırlıklıyız. Bekliyoruz. Bakalım hayırlısı. Burada halk isyan ediyor. Sürekli tozu yedikçe isyan ediyor. Bu hizmet etme sorumlusu ben değilim ama ben aracıyım. Başkanım beni görünce sinirleniyor. Şekeri varmış sinirleniyormuş. Şekeri olmak bahane değil çözüm üretmesi lazım. Bu olay olduktan sonra çözülmesi için AK Parti ilçe başkanına da gittim ama maalesef çok sessiz kaldı. Hiçbir şey yapamadı. Köye davet ettim. Sorunlar var dedim. 1400 kişilik mahalleyi muhatap almadı sanırım. Problemi çözümlemek için bir şey demedi. İlçe başkanı seçildiği günden bu yana hala mahalleye gelmedi. Biz her zaman misafiri severiz ağırlarız. Gelmezlerse de sorun değil. Ama hizmet yapma noktasında ben mahalle muhtarıyım. Ben mahallemdeki sorunları söylüyorum. Doğru hizmet almak için halkımı beklettim 2 iş olmasın diye düşünüp içme suyu şebekesini önce döşetelim dedim. Asfalt yapılıp daha bozulmasın diye halkı beklettim. 2017 den bu yana neyi bekliyorlar. Başkanımın keyfi olacak onu mu bekliyorlar. İşi gücü Serik’te sıcak asfalt dökmüş takım elbise ile orada geziyor. Sıcakta gelsin tozlu yollarda burada beklesin bir araç geçsin o tozu birlikte yiyelim. Başkanım bir yerde ben bir yerde bekleyelim o tozu birlikte yiyelim. Çünkü o ayıp ikimizin.

TÜM SİYASİ PARTİ BAŞKANALRI VE MECLİS ÜYELERİNİ DAVET EDİYORUZ

Buradan tüm parti başkanlarını ve Serik belediyesi meclis üyelerini davet ediyorum. Gelip yerinde incelemelerini tavsiye ediyorum. Amaçları halkın derdine dermansa Aşağı kocayatak ada gelmeleri gerekir.”

Mahalle muhtarı açıklama sırasında, Mehmet Özdemir, Bayram Güldali ve Ziya Öztürk isimli mahalle sakinleri eşlik etti.

Mahalle sakinleri “Biz her gün bu yolları sulamak zorundamıyız. Evlerimizin kapı ve pencerelerini açamıyoruz. Seralarımız tozdan geçilmiyor. Yolların bir an önce yapılmasını istiyoruz. Bu çilemiz son bulsun istiyoruz” dedi.

 

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: MUHTAR, ÇETİN,, “BİZİM, CEZAMIZ, NE, ZAMAN, BİTECEK”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MUHTAR ÇETİN, “BİZİM CEZAMIZ NE ZAMAN BİTECEK”
MUHTAR ÇETİN, “BİZİM CEZAMIZ NE ZAMAN BİTECEK”
MUHTAR ÇETİN, “BİZİM CEZAMIZ NE ZAMAN BİTECEK”
Yorumlar
Haber Yazılımı