Haber Detayı
05 Nisan 2019 - Cuma 16:06 Bu haber 2307 kez okundu
 
Muhtarlıktan Serik Belediye Başkanlığı’na
Cumhur İttifakı’ndan Serik Belediye Başkanı seçilen Enver Aputkan, Yukarı Kocayatak köy statüsündeyken 7 yıl muhtarlık yaptıktan sonra Belde olan Mahallesi’nde 3 dönem Belediye Başkanlığı yaptı.
SİYASET Haberi
Muhtarlıktan Serik Belediye Başkanlığı’na

Cumhur İttifakı’ndan Serik Belediye Başkanı seçilen Enver Aputkan, Yukarı Kocayatak köy statüsündeyken  7 yıl muhtarlık yaptıktan sonra Belde olan Mahallesi’nde 3 dönem Belediye Başkanlığı yaptı.

 

Belde belediyeler kapanmasının ardından 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Ak Parti’den Serik Belediye Meclis Üyesi seçildi. Bu arada Antalya Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği de yapan Aputkan, görev süre içerisinde Beldesine yaptığı hizmetler yanı sıra vatandaşlarla insani ilişkileri çok iyi olan Aputkan, 31 Mart 2019 yerel seçimler öncesi Ak Parti’den Serik Belediye Başkanı Adayı gösterildi ve Cumhur İttifakı adayı olarak katıldı. Seçim çalışmaları süresince sürekli projelerini yapacağı hizmetleri vatandaşlara anlatan Aputkan “Yapmayacağım hiç bir sözü vermem” dedi. Şimdi de 5 yıl boyunca Serik Belediye Başkanlığı görevini yürütecek.

 

ENVER APUTKAN KİMDİR?

 

17.01.1956 tarihinde Serik/Yukarıkocayatak Mahallesi’nde doğdu. İlköğrenimini Yukarıkocayatak İlkokulu, orta öğrenimini Antalya İmam Hatip Lisesinde; Yüksek öğrenimini Isparta Eğitim Enstitüsü Matematik Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle iç içe bir yaşam sürdü.

 

1989-1996 yılları arasında Yukarıkocayatak Köyü Muhtarlığı yaptı. 1996 yılında Yukarıkocayatak Köyü Belde statüsüne geçti. Aynı yıl düzenlenen seçimlerde Beldenin ilk Belediye Başkanı oldu. Tarımsal faaliyetlerin ağırlıkta olduğu beldesi için çok yönlü çalışmalar başlattı. Bölge, gelişen iç sahaları ile kısa sürede cazibe merkezi haline geldi. Muhtarlığı ve Belediye Başkanlığı dönemlerinde gerek halka gerekse kamu kurumlarıyla sağladığı olumlu ilişkiler sonucu bölgesine büyük hizmetler yapılmasını sağladı.

 

1999, 2004 ve 2009 yıllarında yapılan yerel seçimlerde Yukarıkocayatak Belediye Başkanı seçildi. Görev yaptığı dönemde her zaman halkını ve devletini düşündü. 2014' te Serik Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçildi. Aynı yıl Serik Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. Büyükşehir Meclis üyeliği sürecinde harita komisyonu ve encümen üyeliği görevlerini yürüttü. 2018 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdi. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Muhtarlıktan, Serik, Belediye, Başkanlığı’na, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Muhtarlıktan Serik Belediye Başkanlığı’na
Muhtarlıktan Serik Belediye Başkanlığı’na
Yorumlar
Haber Yazılımı