Naturalya İbrahim Şahin Ortaokulu’nun Temeli Atıldı
Haber
01 Haziran 2021 - Salı 13:14 Bu haber 11150 kez okundu
 
Naturalya İbrahim Şahin Ortaokulu’nun Temeli Atıldı
Hayırsever iş insanı Naturalya Group Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Şahin tarafından yaptırılan Naturalya İbrahim Şahin Ortaokulunun temeli atıldı.
EĞİTİM Haberi
Naturalya İbrahim Şahin Ortaokulu’nun Temeli AtıldıHayırsever iş insanı Naturalya Group Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Şahin tarafından yaptırılan Naturalya İbrahim Şahin Ortaokulunun temeli atıldı.

İlçemz Karadayı Mahallesi’ne hayırsever iş insanı İbrahim Şahin tarafından yaptırılacak olan 8 derslikli ortaokulunun temel atma töreni gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından törende konuşan Antalya Valisi Ersin Yazıcı çok güzel bir ana tanıklık etmek üzere bir arada olduklarını söyledi. Vali Yazıcı, daha sonra şunları söyledi:

“Bu ülkede, bu şehirde çok parası olan insanlar var. Ama her parası olan insana şöyle bir güzelliği yaşatmak nasip olmuyor. Bu güzelliklerin olabilmesi için onurlu, gurur verecek, torunlarımıza iftiharla anlatabileceğimiz, toplumun takdir edeceği, bu güzel bağışı eğitim yuvasını hediye eden İbrahim Şahin’e teşekkür ediyorum. Her parası olan bunu yapamıyor. Paranın yanı sıra gönül güzelliği ve bu ülkeye sevda gerekiyor. Okumaya öğrenmeye aşk gerekiyor. Buranın insanlarına sevgi, bağlılık gerekiyor. Bu toprağı vatan kılmanın varlığı gerekiyor. Bunların hepsi fazlasıyla iş insanımızda var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hükümeti okullarımızı yapabiliyor. Ama bizim hayırsever insanlarımıza ihtiyacımız var. Bu ülkeden para kazanan ama fazlasıyla da bunu geriye ödeyen insanlara ihtiyacımız var. Ülkem adına gurur duyuyorum. Allah hayırsever iş insanlarının sayısını artırsın."

Antalya Ak Parti Milletvekili Kemal Çelik ise "Yapılacak olan ortaokul bizim için çok anlamlı. Genç iş insanlarımız ve özel sektör sayesinde Türkiye bu noktalara geldi. Özel sektör eğitime el attı. Eğitim düzeyimiz çok yükseldi. Özel sektör turizme el attı dünyada turizmde bir numarayız. Savunma sanayine el attı dünyada savunma sanayinde de bir numaraya doğru gidiyoruz. Antalya verimli bir yer. İnsanı da, toprağı da, sahili de, güneşi de, denizi de verimli. Antalya turizmin merkezi.  diye konuştu.

Hayırsever İş İnsanı Naturalya Group Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Şahin de “Naturalya olarak 2015 yılında 20 metrekarelik küçük bir ticaret alanından başlayan ticaret yolculuğumuza dünyaya açılarak üst noktalara taşımaktayız. Bütün zorlu yolculukların mutluluğunu okul projemiz ile taçlandırdık. Eğitim bir milletin ruhu, gelecek nesillerin kültürel birikimidir. Bir ailenin en büyük teminatı iyi yetiştirilmiş evlat olduğu gibi bir milletinde en büyük teminatı iyi yetişmiş gençlerdir. Bunun için maddi ve manevi gücümüzü kullanmayı en büyük vazife kabul etmeliyiz. Devlet ve toplum hayatının güzide yerlerinde görev alacak bir çok evladımıza şahit olacağımızı şimdiden biliyorum. Bundan da son derece mutluyum" dedi.

Belediye Başkanı Enver Aputkan, “ Antalya Ekonomisi, Tarihi, Sosyal yönüyle nüfusunun ötesinde bir ağırlığa sahiptir.  Özellikle turizm ve tarımsal kalkınmanın sağladığı katma değer ile birlikte hızla büyümekte ve aldığı göçle nüfusu hızla artmaktadır. Nüfus artışı eğitimde yeni okul ihtiyacı doğurmaktadır. Şu an Serik’te nüfusun yoğun olduğu mahallelerinde bulunan 5 okul ikili eğitim ve öğretim yapmaktadır. Bu noktada yeni okul yapımında hayırseverlerin katkısı daha da önem kazanmıştır. Eğitime yapılan yatırım en önemli ve öncelikli yatırımdır. Bu yıl gerek devletimiz, gerek se hayırseverler tarafından yaptırılan okul sayısı olarak bereketli bir yıl olmuştur. Son yıllarda Serik’te bir çok ilçede olmayan, özel eğitim uygulama okulu, rehberlik araştırma merkezi, özel eğitim meslek okulu, Ösym sınav merkezi gibi okul ve kurumlar açılmıştır. İlçemize acilen bir Fen lisesi ve Bilim sanat merkezi olmak üzere 4 okula daha ihtiyacımız vardır. Serikliler olarak desteklerinizi esirgemeyeceğine olan inancımız tamdır.“

Konuşmaların ardından temel atmak için buton başına geçen Vali Yazıcı ve okulun yapımını üstlenen İbrahim Şahin ve protokol okulun temelini attılar.

Naturalya İbrahim Şahin Ortaokulu’nun temel atma törenine, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya AK Parti Milletvekili Kemal Çelik ve Mustafa Köse, Serik Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu'nun, Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, Naturalya Group Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Şahin Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Şahin, çok sayıda protokol üyesi katıldı

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Naturalya, İbrahim, Şahin, Ortaokulu’nun, Temeli, Atıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Naturalya İbrahim Şahin Ortaokulu’nun Temeli Atıldı
Naturalya İbrahim Şahin Ortaokulu’nun Temeli Atıldı
Naturalya İbrahim Şahin Ortaokulu’nun Temeli Atıldı
Naturalya İbrahim Şahin Ortaokulu’nun Temeli Atıldı
Naturalya İbrahim Şahin Ortaokulu’nun Temeli Atıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı