Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 13:43 Bu haber 1509 kez okundu
 
Necmettin Çalık, Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu...
Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık ilçede bulunan yerel gazeteci ve basın mensuplarıyla Yükseliş Kolejinde düzenlenen kahvaltıda buluştu.
EĞİTİM Haberi
Necmettin Çalık, Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu...2019- 2020 eğitim öğretim yılı ile ilgili konuların ele alındığı kahvaltılı toplantıya Namık Kemal KILINÇ,Osman TÜRK,Servet TÜMER,Asaf TEKE,Nihat AKBULUT, Yükseliş ilk-Ortaokul Müdürü Savaş SARGIN,Yükseliş Halkla İlişkiler Müdürü Bilge DOĞAN,Serik Ajans Müdürü Bülent ALTINTAŞ katıldı.

Samimi bir ortamda gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda 2019-2020 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan akademik, sosyal, kültürel, sportif faaliyetler, LGS başarısı artı Yükseliş Anadolu ve Fen Lisesi’nde gerçekleştirilen başarılı faaliyetlerle,üniversite sınav başarısı gibi birçok konudan bahsedildi.

Ülkemize, cumhuriyetimize güçlü bir nesil yetiştirmenin kaliteli eğitim öğretimden geçtiğini, öğrencilerin akademik, kültürel ve sosyal faaliyetlerdeki başarılarının yanında yabancı dil eğitiminin önemine de değinen Çalık, dil eğitimiyle ilgili şunları söyledi:

“Kurumumuzda yabancı dil her daim öncelikli ve ayrıcalıklıdır. Hedefimiz Yükseliş Eğitim Kurumları’ndan mezun olan bir 8. sınıf öğrencisinin çok iyi derecede İngilizce öğrenmesidir. Bunun için de dil öğrenimine anasınıfından başlıyoruz. Bu yıl Yükseliş Ana Sınıfı’nda yeni bir uygulama başlattık. Bu uygulamayla anasınıfı öğretmenlerimize bir yabancı dil öğretmeni derslerde eşlik ediyor. Gün boyu öğrencilerimiz branş derslerini ve sosyal etkinlik derslerini hem Türkçe hem İngilizce olarak işliyor. Böylelikle yabancı dil eğitimini uygulayarak öğrenip pekiştiriyorlar. Bu sistem öğrencilerimiz için çok faydalı oldu. Okulların açılmasından bu yana bir ay geçti ve anasınıfı öğrencilerimizin evde İngilizce kelime ve hitap sözcüklerini günlük hayatta aktif olarak kullanmaya başladıklarını öğrendim.Bu konuda öğrenci velilerimizin bizzat telefon edip memnuniyetlerini dile getirmeleri bizleri ayrıca mutlu etti ve gururlandırdı.

Anasınıfı öğrencilerimiz yıl sonuna kadar en az 150-200 kelime öğrenip  yabancı dil  konuşma yeteneğine sahip olarak birinci sınıfa adım atacaklardır.Bu konuda çok iddialı konuşuyorum.Yükseliş Kolejine üç yaşında adım atıp 8.sınıfa kadar Yükseliş Kolejinde eğitim öğretimini tamamlayan  bir öğrenci İngilizceyi anadili gibi konuşacaktır.

Amacımız her anlamda donanımlı, kendi ayakları üzerinde durabilen hayata hazır bir nesil yetiştirmektir.”

Bu konuyla ilgili Necmettin Çalık şu hikayeyi anlattı: “Bir gün genç bir öğrenci  tecrübeli bir müdüre ‘Öğretmenim okulla hayat arasında ne fark var?’ diye sorar. Öğretmen ise şu cevabı verir:’Evladım okul önce öğretir, sonra sınav yapar; hayat ise önce sınav yapar, sonra öğretir.’ Bu örnekten yola çıkarak öğrencilerimizin hayat sınavından olumsuz etkilenmemeleri, hayat sınavına baştan hazırlıklı olmaları adına onları güçlü bir nesil olarak hayata hazırlıyoruz.”

Kahvaltıda bulunan basın mensupları Yükseliş Koleji’ni ve başarılarını her anlamda takdir ettiklerini, sosyal sportif, akademik anlamdaki başarılarını yakından takip ettiklerini dile getirdiler.

Çalık, gazatecilerin övgü dolu bu sözlerine teşekkür edip, bu yıl uluslararası alanda ve Türkiye ‘de yapılacak olan sınavların Yükseliş Eğitim Kurumlarında yapılacağını belirtti.

İlklerin gerçekleştirildiği ve birçok başarılı projenin hayata geçirildiği Yükseliş Eğitim Kurumlarında yapılan kahvaltılı toplantı keyifli sohbetlerle son buldu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Necmettin, Çalık,, Gazetecilerle, Kahvaltıda, Buluştu...,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Necmettin Çalık, Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu...
Yorumlar
Haber Yazılımı