Necmettin Çalık: “İnşallah En Kısa Sürede ‘Korona’dan Kurtuluruz”
tt
Haber
26 Mart 2020 - Perşembe 16:44 Bu haber 3276 kez okundu
 
Necmettin Çalık: “İnşallah En Kısa Sürede ‘Korona’dan Kurtuluruz”
Yükseliş Eğitim Kurumları Başkanı Necmettin Çalık, Bakanlık tarafından okulların 30 Nisan kadar tatil edilmesinin yerinde bir karar olduğunu söyledi. Necmettin Çalık, “İnşallah en kısa sürede ‘Korona’dan kurtuluruz” temennisinde bulundu.
EĞİTİM Haberi
Necmettin Çalık: “İnşallah En Kısa Sürede ‘Korona’dan Kurtuluruz”
Yazılı bir açıklama yapan Yükseliş Eğitim Kurumları Başkanı Necmettin Çalık, “Tatilin ilk gününden itibaren sınava girecek olan 8. sınıf öğrencilerimize canlı yayın derslerine başladık. 30 Mart Pazartesi’den itibaren ara sınıflarda da canlı yayın derslerine başlayacağız” dedi. Necmettin Çalık, daha sonra şöyle devam etti:

“Değerli Velilerim, Kıymetli Öğrencilerim, sizin  de bildiğiniz gibi virüs nedeniyle okullara 15 günlük bir ara verilmişti. Milli Eğitim Bakanımızın açıklamasıyla bu tatil mecburen nisanın sonuna kadar uzatılmıştır. Öncelikle sağlığımız, sıhhatimiz, psikolojik durumumuz bu süreçte çok önem arz etmektedir. İnşallah  kısa  sürede herkes normal hayatına  döner. Bunun için hiçbir velimizin panik yapmasına gerek yoktur. Yükseliş Eğitim Kurumları olarak biz de boş durmadık. Tatilin ilk gününden itibaren sınava girecek olan 8. sınıf öğrencilerimize canlı yayın derslerine başladık. 30 Mart Pazartesi’den itibaren ara sınıflara da canlı yayın derslerine  başlayacağız. Milli Eğitim Bakanlığımızın yapmış olduğu yayınları öğrencilerimiz izlemektedir. Biz buna ilaveten bütün sınıflarımıza destek amaçlı öğrencilerimizin dersten soğumamaları ve canlı yayında soru sorabilmeleri için dersler yapacağız.

Değerli Velilerim, Sevgili Öğrencilerim, istenmeyen sebeplerden dolayı eğitime ara verildi. Eğitim-öğretime dönüldükten sonra bu verilen ara fazlasıyla okulumuz tarafından telafi edilecek ve  öğrencilerimizden de hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Bu yaptığımız canlı yayın dersleri, öğrencilerin sınıflarındaki dinledikleri ders kadar etkili olmayabilir, fakat eğitim süreci başladığında biz bu konuları tekrar baştan alıp anlatacağız. Pazartesi’den itibaren yapılacak olan  canlı yayınların  ders programını ve saatini sizlere ulaştıracağız. Bu konuda bütün velilerimiz, müsterih olsun. Okul açıldıktan sonra hafta sonu da dahil olmak üzere hiçbir öğrencimize   mağduriyet yaşatmadan derslerimize kesintisiz devam edeceğiz. Milli Eğitim Bakanımız ve özel okulların dernekleri de bu konuda açıklamalar yapacaktır. Biz bu açıklamalara kurum olarak harfiyen uyarız ve daha fazlasını yapmak için gayret içerisinde olduğumuzun bilinmesini isteriz.
İnşallah; Nisan’ın sonundan itibaren tatil uzamaz ve normal eğitime başlarız. Bizler bu durumdan dolayı üzerimize düşen görev neyse bu görevleri fazlasıyla yapmaya hazırız. Tüm dünyada salgın haline gelen virüsün ortadan kalkması için devletimizin almış olduğu bütün tedbirleri harfiyen uyguluyoruz ve  tedbirleri gönülden destekliyoruz. Öğrencilerimizin  ve velilerimizin sağlığına dikkat etmelerini temenni ediyor, herkese sağlıklı günler diliyorum.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Necmettin, Çalık:, “İnşallah, En, Kısa, Sürede, ‘Korona’dan, Kurtuluruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı