Nihat Kavşut İYİ Parti’den İl Başkan Adayı
tt
Haber
30 Temmuz 2020 - Perşembe 14:26 Bu haber 4148 kez okundu
 
Nihat Kavşut İYİ Parti’den İl Başkan Adayı
İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Nihat Kavşut, “Bizim derdimiz kongreyi almak değil, ertesi gün partiyi yönetmek” dedi. İyi Parti İl Başkan Yardımcısı Nihat Kavşut, Serik’te parti delegeleri ile bir araya geldi. Kavşut, 1 Eylül tarihinde yapılacak olan İyi Parti Antalya İl Kongresi’nde aday olacağını açıkladı.
SİYASET Haberi
Nihat Kavşut İYİ Parti’den İl Başkan Adayı
Serik’te İş İnsanı Ali Deniz tarafından Denizer Restaurant’ta organize edilen yemekli programa katılan İyi Parti il Başkan Yardımcısı Nihat Kavşut, Milliyetçi Hareket Partisinde aldığı çeşitli görevlerin ardından İyi Parti’nin kuruluşu ile birlikte Kurucu İl Başkan Yardımcısı olarak göreve başladığını ve bugüne kadar İl Başkan Yardımcısı olarak devam ettiğini söyledi.

 

1 Eylül Salı günü Antalya Cam Piramit’te İl kongrelerinin olduğunu belirten Kavşut, İl kongresinde İl Başkanlığı’na aday olacağını ifade etti.

İlçeleri ziyaret ederek partililerle bir araya geleceklerini aktaran Kavşut, ilk Serik ilçesinden başladığını, Serik ilçesinin kendileri için önemli bir yer olduğunu, genel seçimlerde Türkiye genelinde en çok oy alan ilçe olduğunu söyledi.

İlçe ziyaretlerinde programı ilçe başkanlarına bıraktıklarını açıklayan Kavşut, “İlçe Başkanı nasıl uygun görürse, ister iş yerinde bizi misafir etsin, ister yönetimi ile bir araya getirsin isterse delegelerle bir araya getirsin takdiri kendisine bırakıyoruz. İlçe Başkanımız Kadir Bodur ve Ali Deniz’in misafiri olduk. Kendilerine teşekkür ederiz.” dedi.

 

KAŞAR SİYASETÇİ İSTEMİYORUZ

Kaşar Siyasetçi istemediklerini söyleyen Kavşut, “Kaşardan kastım yaş değil, MHP deki kavgasını buraya getiren, Sen bana daha önce oy vermemiştin diyen hiç kimse ile birlikte hareket etmek istemiyoruz. Biz buraya eski siyasi partimizdeki kavgaları taşımak istemiyor ve pırıl pırıl bir ekip kuruyoruz. Ben uzun yıllar siyaset yaptım. Delegeleri yazıp kongreye ortak olabilmeyi çok iyi biliriz, bunu da yapabiliriz ama Kongreyi aldın. Ertesi sabah partiyi nasıl yöneteceksin. Derdimiz kongreyi almak değil ertesi sabah partiyi yönetmek. Bu nedenle de pırıl pırıl bir ekiple çalışıyoruz. Bunları yaparken de hiç birine il delegesi mi diye bakmadık. Bizim için önemli olan bize katkı sağlayacak ve ilçe başkanı ile kavgalı olmayacak. Serik yönetimi beni kongre de desteklemeyebilir. Belki ben Serik’te 0 oy alacağım. Ama Serik’ten oy almadan da ben kongreyi alabilirim. O zaman bu adamlar 3 ay sonra fitne vermeye başlayacaklar ve kavgalar olacak. O yüzen biz ilçe başkanı ile anlaşamayan adamı il yönetimine yazmayacağız. Kaliteli, eğitimli ve samimi bir ekiple yola çıkıyoruz. Bizim için en önemli konulardan biri de partimize üyelik konusu. Partimize üye olmayan hiç kimse ile konuşmayacağız. Parti üyesi olmayanla biz partiyi konuşmayız. İl Kongresini konuştuğumuz için üyelik önemli çünkü İYİ Partili 252 bin seçmenin yöneticisini seçmek için konuşuyoruz. 252 bin kişiye amir olacak kişi parti üyesi olmayan biri ile konuşamamalı. Ben 252 bin kişinin söz hakkını yok sayarak 253 bininci kişi ile 252 bin kişinin hakkını konuşamam. Bizim derdimiz kongreyi almak değil ertesi gün partiyi yönetmek.” dedi.

 

İYİ Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur ise, “Önümüzde İl Kongremiz var. İl Başkanlığı noktasında hür iradenizi ortaya koyarak il başkanını seçeceksiniz. İl Başkanı adaylarımız ilçeleri dolaşarak delegeleri ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ediyorlar. Şu an İl Başkan Yardımcımız Nihat beyde şu anda burada kendisine başarılar diliyorum.”dedi.

Programa İYİ Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur, İlçe Başkan Yardımcısı Havva Okudan, İş İnsanı Ali Deniz ve İYİ Parti İl Delegeleri katıldı.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Nihat, Kavşut, İYİ, Parti’den, İl, Başkan, Adayı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Nihat Kavşut İYİ Parti’den İl Başkan Adayı
Nihat Kavşut İYİ Parti’den İl Başkan Adayı
Nihat Kavşut İYİ Parti’den İl Başkan Adayı
Nihat Kavşut İYİ Parti’den İl Başkan Adayı
Nihat Kavşut İYİ Parti’den İl Başkan Adayı
Nihat Kavşut İYİ Parti’den İl Başkan Adayı
Yorumlar
Haber Yazılımı