Haber Detayı
05 Mart 2019 - Salı 14:07 Bu haber 1122 kez okundu
 
ÖĞRENCİLERDEN VERGİ DAİRESİ ZİYARETİ
Tekeli Ortaokulu 6/G Sınıf öğrencileri, Öğretmenleri Erdoğan Koca ile birlikte, Serik Vergi Dairesi Müdürü Seyfullah Haktan Ersavaş'ı makamında ziyaret edip kendilerine çiçek takdim ettiler
GÜNDEM Haberi
ÖĞRENCİLERDEN VERGİ DAİRESİ ZİYARETİ

 Vergi Haftası Kutlaması kapsamında düzenlenen ziyaret ile ilgili olarak okul yetkilileri şu bilgileri verdiler, ''Okulumuz 6/G sınıfı öğrencileri ile Serik Vergi Dairesi Müdürü Seyfullah Haktan Ersavaş, vergi haftası münasebetiyle makamında ziyaret edildi.

Öğrencileri makamında kabul eden Haktan Ersavaş, öğrencilerle sohbet etti ve onları vergi konusunda bilgilendirdi. Vergi mükellefi olup olmadıklarını sordu. Öğrencilere dolaylı ve direkt vergiden bahsederek öğrencilerin dolaylı vergi mükellefi olduklarını açıkladı. Ersavaş, öğrencilere Vergi Dairesi’nin bölümlerini gezdirdi ve tanıttı. Vergi Dairesi Müdürü olmak için bitirilmesi gereken okulları bölümleri tanıttı. Öğrencilere ikramda bulundu.

Ziyaret sonunda ise öğrencilere okullarında vergi bilinci oluşturmak amacıyla hazırlatılan poster ve afişlerden verdi. Posterleri okul panolarında sergilemeleri ricasında bulundu. Serik Vergi Dairesi Müdürü Seyfullah Haktan Ersavaş, öğrencilerin ziyareti için öğrencilere ve öğretmenlerine teşekkür etti. Öğrenciler de Ersavaş'a çalışmalarında başarılar dilediler.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: ÖĞRENCİLERDEN, VERGİ, DAİRESİ, ZİYARETİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı