Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 15:57 Bu haber 948 kez okundu
 
ÖĞRETMENE SAHİP ÇIKMAK GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAKTIR!
Yıl boyunca aşağı yukarı her hafta şahit oluyoruz ki, öğretmene şiddet vakaları artık sıradanlaşmış, önemsiz bir hale gelmiştir. Öğrenci ya da veli tarafından sözlü ya da fiziki şiddete maruz kalan öğretmen ve eğitim çalışanı haberleriyle karşı karşıya kalmaktayız.
EĞİTİM Haberi
ÖĞRETMENE SAHİP ÇIKMAK GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAKTIR!Yıl boyunca aşağı yukarı her hafta şahit oluyoruz ki, öğretmene şiddet vakaları artık sıradanlaşmış, önemsiz bir hale gelmiştir. Öğrenci ya da veli tarafından sözlü ya da fiziki şiddete maruz kalan öğretmen ve eğitim çalışanı haberleriyle karşı karşıya kalmaktayız.
       Öğretmenlerimizin motivasyonuna, itibarına, sıhhatine ve hatta canına kast eden şiddet vakaları, eğitim camiasının en hayati sorunlarından birisi haline gelmiştir.
       Yetkililerden tedbir almasını ve daha somut adımlar atmasını istiyoruz. Öğretmene şiddetin önlenmesine dair maddelerin de içerisinde bulunduğunu bildiğimiz, “Öğretmenlik Meslek Kanunun” acilen çıkarılması, öğretmenin itibarının yeniden kazandırılması noktasında adımlar atılmasını gerektiğini kamuoyu il paylaşıyor ve bu konuya dikkat çekmek için bu etkinliği planladık.
Şiddeti nefretle kınıyor, reddediyor, telin ediyoruz. Öğretmene şiddet konusunda bütün eğitim çalışanlarının tek vücut olmaya davet ediyoruz. Okullarımız güvensiz ve güvensiz ortamlarda çalışmak zorunda BIRAKILMAK İSTEMİYORUZ.
       Artık yeter!
       Artık sabırlar tükendi!
       Unutmayalım; öğretmene sahip çıkmak geleceğimize sahip çıkmaktır!!!

Diğer Taraftan;
       3600 ek gösterge bizzat Cumhurbaşkanı tarafından 24 Haziran seçimlerinde dile getirilerek söz verilmiş hatta seçim meydanlarında verildiği bile ifade edilmişti.
       Seçimlerden sonra Cumhurbaşkanı “Parlamento’nun açılışından sonra bununla ilgili bir çalışma yapıldı. Bunu hayata geçireceğiz” demişti.
       Birinci 100 günlük eylem planında 3600 ek göstergeye yer verilmedi.
       Cumhurbaşkanı "İkinci 100 Günlük Eylem Planı çerçevesinde, öğretmenlerin ek göstergeleri 3600'e yükseltilecek." dedi. Fakat İkinci 100 günlük eylem planına konulmasına karşılık verilen söz yine yerine getirilemedi.
       AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı “Personel reformu olması gerekiyor Türkiye'de. İnsanların 3600 ek göstergeyi bu kadar söylemelerin nedeni bir çıta atlama olarak görülmesinden bu kadar gündeme geliyor. Bunlar personel sistemi içerisinde değerlendirilecek konulardır. Nisan-Mayıs civarında bu gelişmeler yaşanır.” demişti.
       AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da “Söz verdiğimiz her konunun arkasındayız” diyerek meclis takvimine uygun olması halinde tüm sözlerin yerine getirilmesi için yoğun çaba içinde olduklarını belirtmişti.
       En son söz verenlere İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu eklendi ve dedi ki; "3600 ek göstergeyle ilgili hükümetimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın sözüdür ve biz bunu gerçekleştireceğiz. İhtiyaç da var. Bunu da söyleyeyim. Çünkü çalışma maaşlarıyla emekli maaşları arasında fark var. Bu fark yönetilebilir bir fark değildir. Bunu biliyoruz ve sağlayacağız. Bunun oluşturduğu sıkıntılar da söz konusu. Farkındayız ve biliyoruz. Bu sözü Sayın Cumhurbaşkanımız 24 Haziran seçimleri kampanyasında verdi ve biz sözün arkasındayız. Yapabileceğimiz en kısa zamanda bunu gerçekleştireceğiz. Bu bizim sözümüz." dedi.
NE YAZIK Kİ
OLMADI VE HALA BEKLİYORUZ.
BUNUN İÇİNDE BİSİKLET YOLCULUĞUMUZUN HER GÜNÜ ARKADAŞLARIMIZ 3600 PADEL ÇEVİRECEKLERDİR.
ŞEHİTLERİMİZİ DE UNUTMADIK VE UNUTMAYACAĞIZ. 

BU BAĞLAMDA HER ETAP BİR SEHİDİMİZİN ADINA VE ANISINA YAPILACAKTIR.
İNANCIMIZ O DUR Kİ SESİMİZİ DUYARLAR VE MASUM TALEPLERİMİZ YERİNE GETİRİLİR DİYOR... VE ARKADAŞLARIMIZA KAZASIZ BELASIZ HAYIRLI YOLCULUKLAR DİLİYORUZ.

Varol CİVCİR

Serik Türk Eğitim Sen. Tem.

Başkanı

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: ÖĞRETMENE, SAHİP, ÇIKMAK, GELECEĞİMİZE, SAHİP, ÇIKMAKTIR!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÖĞRETMENE SAHİP ÇIKMAK GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAKTIR!
ÖĞRETMENE SAHİP ÇIKMAK GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAKTIR!
ÖĞRETMENE SAHİP ÇIKMAK GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAKTIR!
ÖĞRETMENE SAHİP ÇIKMAK GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAKTIR!
Yorumlar
Haber Yazılımı