Okullar ‘Mesafeli’ Açıldı
tt
Haber
02 Eylül 2020 - Çarşamba 16:40 Bu haber 3051 kez okundu
 
Okullar ‘Mesafeli’ Açıldı
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Serik’te de eğitim hazırlıkları ile birlikte uzaktan eğitim pazartesi günü başladı. Serik’te bütün okullarda ders zili çaldı ve İstiklal Marşı okundu.
EĞİTİM Haberi
Okullar ‘Mesafeli’ Açıldı
Pandemi dönemi nedeniyle bu yıl okullar 31 Ağustos itibariyle uzaktan eğitimle başladı. Yüz yüze eğitime başlangıç ise 21 Eylül olarak açıklanmıştı. Ayrıca, pazartesi günü destekleme ve yetiştirme kursları da başladı.

Serik’te hem uzaktan eğitimin başlaması hem de destekleme ve yetiştirme kurslarının başlaması ile birlikte bütün okullarda ders zili çaldı.  Uzaktan eğitim kapsamında öğrenciler evlerinde derslerine başlarken, 8. ve 12. sınıflardan destekleme ve yetiştirme kurslarına başvuran öğrenciler ise sağlık kuralları çerçevesinde eğitime başladılar.

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması sebebi ile bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdür İkram Ekiz; “2020-2021 Eğitim Öğretim yılının ilk zilini bu sabah tüm okullarımızda çaldık ve öğretmenlerimizle İstiklal Marşımızı coşkulu bir şekilde söyledik. Milli Eğitim Bakanlığı’mızın, yönetmelik, yönerge ve talimatları doğrultusunda Serik’te yeni eğitim öğretime yönelik bütün çalışmaları yaptık ve gerekli tedbirleri aldık. Bugün itibariyle 8 ve 12. Sınıf öğrencilerimiz destekleme ve yetiştirme kurslarınıza başlıyor. Diğer öğrencilerimiz ise uzaktan eğitimlerine başlıyorlar. Yüz yüze eğitimde, 21 Eylül’de buluşmak dileğiyle yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Okullar, ‘Mesafeli’, Açıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Okullar ‘Mesafeli’ Açıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı