Okullar ‘Temiz’ Belgesini Aldı
Haber
05 Ocak 2021 - Salı 14:56 Bu haber 1801 kez okundu
 
Okullar ‘Temiz’ Belgesini Aldı
Serik’teki 78 okul ‘Okulum Temiz Belgesi’ni almaya hak kazandı. Geriye kalan 14 okul için ise süreç devam ediyor.
EĞİTİM Haberi
Okullar ‘Temiz’ Belgesini AldıMilli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan, ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü’ kapsamında Serik Kaymakamlığı’nda yapılan törende ‘Okulum Temiz Belgesi’ almaya hak kazanan 5 okula belgeleri verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdür İkram Ekiz programda okulların almaya hak kazandıkları belge ile ilgili olarak şu bilgileri verdi; “Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla (TSE) Standardı oluşturularak "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alınmıştı. Kılavuzda belirtilen kriterleri yerine getirerek başvuruda bulunan okullarımız Bakanlığımız ve TSE işbirliğinde oluşturulan eğitim programları ile yetkilendirilen Tetkik Görevlileri tarafından yerinde denetlenip kontrol edilmekte ve belgelendirmesi yapılmaktadır. ilçemizde başvuru yapma hakkı bulunan 92 okul/kurumumuzun tamamı hazırlıklarını yaparak başvuruda bulunmuştur. Bu okullarımızdan 78 inin belgelendirmesi yapılmıştır. Kalan 14 okulumuz için tetkik ve belgelendirme süreci devam etmektedir.”

Kaymakam Mehmet Kurdoğlu başvuru yapan tüm okulları tebrik ederek, teşekkür etti. Kurdoğlu, okullarda TSE standardına ulaşılmış olmanın önemli olduğunu ifade etti. Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, okullarda yapılan çalışmalardan memnuniyetini ifade ederek en kısa sürede öğrencilere kavuşmak istediğini; ayrıca bu belge standartlarının sürekliliğini sağlamanın belgeyi almaktan daha da önemli olduğunu vurguladı.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Okullar, ‘Temiz’, Belgesini, Aldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Okullar ‘Temiz’ Belgesini Aldı
Okullar ‘Temiz’ Belgesini Aldı
Okullar ‘Temiz’ Belgesini Aldı
Okullar ‘Temiz’ Belgesini Aldı
Okullar ‘Temiz’ Belgesini Aldı
Okullar ‘Temiz’ Belgesini Aldı
Yorumlar
Haber Yazılımı