“ONLAR ÇÖP DEĞİL”
Haber
09 Nisan 2021 - Cuma 09:52 Bu haber 3630 kez okundu
 
“ONLAR ÇÖP DEĞİL”
İlçemiz Alacami Mahallesi Kadir Demir İlkokulu anasınıfı öğretmeni Sezen Kaynarpınar’ın ortağı olduğu eTwinning projesinde öğrenciler organik atıkları geri dönüştürmek için çeşitli etkinlikler yaptılar.
EĞİTİM Haberi
“ONLAR ÇÖP DEĞİL”İlçemiz Alacami Mahallesi Kadir Demir İlkokulu anasınıfı öğretmeni Sezen Kaynarpınar’ın ortağı olduğu eTwinning projesinde öğrenciler organik atıkları geri dönüştürmek için çeşitli etkinlikler yaptılar.

Okulun 4-7 yaş grubu aralığındaki öğrencileri içine alan, uluslararası proje ortaklarının da yer aldığı; 4 ülkeden, 15 öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen eTwinning projesinde öğrenciler, organik atıkların çöp olmadığını ve onları nasıl değerlendirebileceklerini eğlenerek öğrendiler.

ORGANİK ATIKLARI ÇÖPE HAPSETMEDİLER!

Konuyla ilgili organik atıkları çöpe hapsetmediklerini belirten Sezen Kaynarpınar, hedeflerini şu şekilde aktardı:

“Projede organik atıkları çöp kutusuna atmayıp doğaya bir iyilik yapmaları gerektiğini, üretken olmalarını, çöp ve atık arasındaki farkı öğrenmelerini, çevre bilincinin oluşturulmasını amaçladık. Ayrıca bu projede öğrencilerinin araştırma, inceleme, problem çözme becerilerini bu proje ile geliştirmelerini hedefledik” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: “ONLAR, ÇÖP, DEĞİL”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“ONLAR ÇÖP DEĞİL”
“ONLAR ÇÖP DEĞİL”
“ONLAR ÇÖP DEĞİL”
“ONLAR ÇÖP DEĞİL”
Yorumlar
Haber Yazılımı