Haber Detayı
02 Mayıs 2020 - Cumartesi 12:38 Bu haber 618 kez okundu
 
“Onlar da can, sahip çıkalım”
Kırbıyık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Kırbıyık, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde sokak hayvanlarının aç kalmaması için aldığı mamaları sokakta gezen sessiz dostlara kendi elleriyle yedirdi. Şahin Kırbıyık : “Özellikle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde sokak dostlarımız aç kalmasın diye aldığımız mamaları ekip arkadaşlarımız ile birlikte dağıttık.” dedi.
GÜNDEM Haberi
“Onlar da can, sahip çıkalım” 

Yaptığı sosyal ve kültürel projelerle dikkatleri çeken başarılı iş insanı Kırbıyık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Kırbıyık’tan bir örnek çalışma daha geldi. Şahin Kırbıyık sokak hayvanlarının aç kalmaması için aldığı yüzlerce torba mamayı ekip arkadaşları ile sokak sokak gezerek dağıttı. Fabrikaların bulunduğu Aksu ve Serik ilçelerinde küçük kaplara koydukları mamaları sokak hayvanlarının gezdiği alanlara bırakan Şahin Kırbıyık, bazı noktalarda da sokak hayvanlarını kendi elleriyle besledi. Kırbıyık, özellikle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde sessiz dostların aç kalmaması için böyle bir çalışma yaptıklarını belirterek imkanı olan herkesin bu tür uygulamalar yaparak o canlara bir kap su ve yemek vermesini istedi.

 

Yaratılan her canlıyı yaradanın kutsal bir emaneti görerek sahip çıkmaya çalıştıklarını ve bundan sonra da imkanları ölçüsünde bu tür projeleri geliştirerek devam ettireceklerini belirten Şahin Kırbıyık: “Her canlı bizim için kutsaldır. Hiçbirisinin aç ve susuz kalmasına gönlümüz razı olmaz. Özellikle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu bu dönemde işletmelerin de kapalı olması sebebiyle sokak dostlarımız yiyecek bulabilme konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyorlar. Onların aç kalmaması için de ekip arkadaşlarımız ile aldığımız yüzlerce torba mamayı sokak sokak gezerek onların olduğu bölgelerde dağıttık. Bu çalışmalarımızı önümüzdeki günlerde arttırarak devam ettireceğiz. Onlar da bir can ve bize ihtiyaç duyuyorlar. İmkânı olan herkesi bu dostlarımızın gezdiği alanlara bir kap mama ve bir kap su bırakmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Ersin FURAL
Etiketler: “Onlar, da, can,, sahip, çıkalım”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Onlar da can, sahip çıkalım”
“Onlar da can, sahip çıkalım”
Yorumlar
Haber Yazılımı