ORKÖY Kredisi ile Vatandaşlara Traktör Verildi
Haber
14 Ekim 2020 - Çarşamba 11:54 Bu haber 1271 kez okundu
 
ORKÖY Kredisi ile Vatandaşlara Traktör Verildi
Orman Bölge Genel Müdürlüğü, Orman ve Köy İlişkileri Daire Başkanlığı (ORKÖY) tarafından Üretim Mekanizasyon Projesi kapsamında Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ve Serik Orman İşletme Müdürlüğü tarafından orman köylüsü 3 vatandaşa bir kısmı hibe, bir kısmı faizsiz kredili olmak üzere Serik’te traktör verildi.
EKONOMİ Haberi
ORKÖY Kredisi ile Vatandaşlara Traktör VerildiSerik Orman İşletme Müdürlüğü'nde düzenlenen traktör teslim törenine Serik Orman İşletme Müdürü Özgür Cılız, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Şube Müdürleri, traktörü alan Murat Karadeniz, Mehmet Ali Kök, Veli Gök ile Orman İşletme Müdürlüğü personeli katıldı.

Traktör teslim töreninde konuşan Serik Orman İşletme Müdürü Özgür Cılız, Orman Genel Müdürlüğü tarafından Üretim Mekanizasyon Projesi kapsamında üreticilere 3 adet Traktör, 2 adet Tomruk Çekme Vinci ve 1 adet Sera verildiğini belirterek, "Proje yapılan başvurular değerlendirilmek sureti ile 3 çiftçimize traktör, 2 vatandaşımıza tomruk çekme Vinci ve 1 çiftçimize Sera veriyoruz.

3 traktör için 330 bin lira, 2 Tomruk Çekme Vinci için 70 bin lira 1 sera içinde 42 bin liralık olmak üzere toplam 442 bin lira destekte bulunuldu. Toplam miktarın yüzde 20 si olan 88 bin 400 lirası hibe, 353 bin 600 lirası ise 1 yıl ödemesiz, 7 yıl geri dönüşümlü faizsiz kredi ile ödemeli, Bu arkadaşlardan tomruk çekme vinci alanlar ormanda çalışarak geri dönüşümünü sağlayacak ve ödemelerini yapacaklar.” dedi.

Konuşmanın ardından traktör alan Haspınar mahallesinden Murat Karadeniz, Demirciler mahallesinden Mehmet Ali Kök ve Veli Gök’e traktörlerin anahtarları Serik Orman İşletme Müdürü Özgür Cılız, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Şube Müdürleri tarafından verildi.

Diğer taraftan Haspınar Mahallesinden Osman Tekyıldız ve Yumaklar Mahallesinden Adem Özkan’a Tomruk Çekme Vinci, Etler Mahallesinden Hasan Yıldırım’a da sera desteğinde bulunuldu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: ORKÖY, Kredisi, ile, Vatandaşlara, Traktör, Verildi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ORKÖY Kredisi ile Vatandaşlara Traktör Verildi
ORKÖY Kredisi ile Vatandaşlara Traktör Verildi
ORKÖY Kredisi ile Vatandaşlara Traktör Verildi
ORKÖY Kredisi ile Vatandaşlara Traktör Verildi
Yorumlar
Haber Yazılımı