Otizmli Gence Kargocudan Dayak
Haber
14 Ocak 2021 - Perşembe 11:38 Bu haber 5092 kez okundu
 
Otizmli Gence Kargocudan Dayak
Serik’te 10 yaşındaki otizm hastası Kuzey Kaan Saka, evlerinin önünde kargocunun fotoğrafını çektiği için kargocu tarafından darp edildi.
ASAYİŞ Haberi
Otizmli Gence Kargocudan DayakEdinilen bilgiye göre, dün saat 17.00 sıralarında ilçenin Merkez Mahallesi’nde ikamet eden Belediye zabıta memuru Hakan Saka’nın doğuştan Atipik Otizm rahatsızlığı bulunan çocuk evlerinin önünde oynadığı sırada elinde bulunan cep telefonu ile karşı apartmana kargo götüren kargo görevlisinin fotoğrafını çekince, kargo görevlisi tarafından darp edildi.

Olayı ayırmaya çalışan mahalle sakinleri

Olayı duyan baba Hakan Saka eve gelerek, “Ben işte iken komşum aradı. Abi çabuk yetiş oğlunu kargocunun biri dövüyor elinden zor aldık dedi. Ben koşarak eve geldim. Sonra kargoya giderek kim olduğunu öğrendim. Daha sonrada apartmanın girişindeki güvenlik kamera kayıtlarından oğlumu darp ettiğini tespit ettik. Daha sonra İlçe emniyet müdürlüğüne giderek şahıstan şikayetçi olduk. Sebebini tam bilemiyorum ama oğlum o sırada etrafın fotoğrafını cep telefonu ile çekiyormuş. Genel dede aynı şeyi yapar. Kargocu oğlumun yanına gelerek benim fotoğrafımı sil diyerek bağırmaya başlamış Sonrada fotoğraf çektiği için darp etmiş. Oğlum 10 yaşında ve özel gereksinimli bir çocuk ve kimseye zarar verecek ve yaptığını anlayacak bir çocuk değil. Özellikle böyle bir çocuğa yapılması bizi çok üzdü. Savunmasız bir çocuk bu gece olayın etkisi ile hiç uyumadı. Sürekli olayı anlatıyor. Psikolojisi bozuldu. Özel eğitim alıp özel eğitim sınıfında okuyor” dedi.

Anne Saniye Saka ise, “7 yaşından bu yana bütün emeklerim boşa gitti. Dün akşamdan beri uyuyamadım. Onu topluma kazandırmak için sürekli uğraşıyorum. Sil baştan geri döndük. Takıntısı var resim çekmeyi çok seviyor. Resmi logoları çok seviyor. Ona bakmış olabilir. Evimizin bahçesinde oynuyor. Bununda hakkı oynamak hava almak. Biz önce toplumdan ilgi ve destek bekliyoruz. Toplum duyarlı olsun, biz her türlü zorluğa göğüs gerekir” diye konuştu.

Özel Eğitim Öğretmeni Eda Tırık, “Dışarı çıkmak herkesin hakkı. Otizmli özel bireylerin daha çok ihtiyacı var. Toplumun bu konularda bilinçli olup duyarlı olmasını istiyorum” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Otizmli, Gence, Kargocudan, Dayak,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Otizmli Gence Kargocudan Dayak
Otizmli Gence Kargocudan Dayak
Otizmli Gence Kargocudan Dayak
Yorumlar
Haber Yazılımı