Haber Detayı
04 Temmuz 2019 - Perşembe 19:55 Bu haber 1037 kez okundu
 
ÖZ VE SÖZ ANAMAS ÇAYIR YAYLASINDA BULUŞTU
Karakoyunlu Yörükleri; Isparta’nın Anamas Çayır Yaylası’ndaki şölende buluştu.
KÜLTÜR & SANAT Haberi
ÖZ VE SÖZ ANAMAS ÇAYIR YAYLASINDA BULUŞTU

Karakoyunlu Yörükleri Dernek Başkanı Mustafa Kuş, şölenin oldukça coşkulu ve heyecanlı geçtiğini belirterek, şunları dile getirdi:

“Saygıdeğer kardeşlerim, geçmişini bilmeyen Milletler geleceklerini göremezler. Bu nedenle geçmişi insanlık tarihi kadar eski olan Yüce Türk Milletinin binlerce yıldır varlığını sürdürmesinin en önemli sırrı geçmişten günümüze Kültür varlıklarına sahip çıkarak gelecek nesillere aktarabilme becerisine bağlıdır.

Bu gerçeği, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Türkiye Cumhuriyetinin Temeli Kültür’ diyerek ifade etmiştir. Bu nedenle Yüce Türk Milletini günümüzden geleceğe taşıyacak ve ilelebet yaşatacak olanda yine Türk Kültürünün taşıyıcı kolonları ve kültürel varlıklarımız olacaktır.

Isparta, Anamas, Çayır Yaylasında siyasettin siyasetçinin olmadığı şovdan uzak ve sunuculuğunu Nasuh Durmaz hocamızın yaptığı 'Gerçek Yörük Türkmen sevdalısı Yörük Türkmen Dernek Başkanlarının ve Türkmen sevdalılarının bir araya geldiği, binlerin katımıyla derneğimizin kusursuz hazırladığı, yatacak döşeğine ve battaniyesine kadar temin ettiğimiz yıldızların altında yörük çadırlarımızda misafirlerimizi ağırlamanın gururu ve mutluluğu içindeyiz.

Her zaman olduğu gibi bizimde iyi bildiğimiz ve yine yanılmadığımız sözde Yörük ve Türkmen severler, siyasi parti ve milletvekillerinin, oda başkanlarının, yörük programları yapan bazı televizyoncuların ve sözde konfederasyon başkanlarının; ‘Anamas Yaylası uzak’ gerekçesi ile hatırlı ve paralı şenliklere gittiklerini görmek bizi üzmemiştir. Biz zaten biliyoruz. Onlar bize nasıl bakarsa, bizde onlara öyle bakacağız.

Şölen hazırlığı esnasında yanımızda olan Büyükşehir Belediye Başkanım Muhittin Böcek’e, her türlü engellemelere rağmen yardımcı olan akrabam Muratpaşa Belediye Başkanım Av. Ümit Uysal'a, Konyaaltı Belediye Başkanı Av. Semih Esen'e, Kepez Belediye Başkanım Sayın Av. Hakan Tütüncü'ye Serik Belediye Başkanım Enver Aputkan'a değerimiz Yusuf Mecek'e, Serik eski Belediye Başkanım Ramazan Çalık'a, 2018 Karakoyunlu Yörük Beyi Halil Kuş'a, 2019 Yörük Beyi İşadamı Veli Demir’e, Yörük TV Sahibi İsmail Akçay'a, İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Kefaattin Duman'a, CHP İl Başkan Yardımcısı Şeref Çimen’e, İYİ Parti İlçe Başkanı Kadir Bodur'a  Gazeteci Ramazan Kara’ya sanatçılarımız Neslihan Yılmaz Ören'e, Ramazan Altınkaya'ya, Mahmut Öz'e, Mehmet Bedel'e, Gühan Öz'e, Hakkı  Tanrıkulu'na, Mehter Takımımıza; Dernek Başkanlarımız Osman Pelteoğlu’na, Kırgız Dernek Başkanı Ryskul Kadyrova, Ayhan Toptaş'a, Kırım Türkleri Dernek Başkanı Zeynegül Algül'e, Çağlayangil Mustafa Siviş, Mustafa Çolak, Yaşar Örs, Osman Ören, Mahmut Toros, Selahattin Çolpak, Hasan Parlakyıldız, Arif Öztürk, Mustafa Uzun, Yusuf Uzun, Abdil Ateş, Osman Taşpınar, Ayşe Demir, Torbalı, Ayrancı, Çivril ve Ramis Güzel başkanlarıma adlarını sayamadığım çok sayıdaki dernek temsilcilerime ve Yörük Türkmen sevdalılarıma, sonsuz teşekkür ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖZ, VE, SÖZ, ANAMAS, ÇAYIR, YAYLASINDA, BULUŞTU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÖZ VE SÖZ ANAMAS ÇAYIR YAYLASINDA BULUŞTU
ÖZ VE SÖZ ANAMAS ÇAYIR YAYLASINDA BULUŞTU
ÖZ VE SÖZ ANAMAS ÇAYIR YAYLASINDA BULUŞTU
ÖZ VE SÖZ ANAMAS ÇAYIR YAYLASINDA BULUŞTU
ÖZ VE SÖZ ANAMAS ÇAYIR YAYLASINDA BULUŞTU
Yorumlar
Haber Yazılımı