POYD Başkanı Atmaca, Almanlar Sektörün gelişmesi için çok önemli bir faktör
Haber
10 Mayıs 2021 - Pazartesi 13:48 Bu haber 3024 kez okundu
 
POYD Başkanı Atmaca, Almanlar Sektörün gelişmesi için çok önemli bir faktör
POYD Başkanı Ülkay Atmaca, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Almanya ziyareti ardından açıklama yaptı.
TURİZM Haberi
POYD Başkanı Atmaca, Almanlar Sektörün gelişmesi için çok önemli bir faktörPOYD Başkanı Atmaca, Almanlar Sektörün gelişmesi için çok önemli bir faktör

POYD Başkanı Ülkay Atmaca, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Almanya ziyareti ardından açıklama yaptı.

POYD Başkanı Ülkay Atmaca, “Dışişleri Bakanı Almanya’daydı. Alman dışişleri bakan ı ile görüştü. Hatırlarsanız geçen yılda 1 Hazirandaki normalleşme sürecinin ardından Almanya ile ortak mutabakata varıp Almanya’dan Türkiye’ye gelecek olan turistlerin Almanya’ya dönmeden önce 72 saat önce PCR testi yapma zorunluluğu vardı. Sonra Alman misafirler gelmeye başladı. Geçen yıl 1 milyondan fazla Alman gelmişti. Bu yılda hem buradaki hem de Almanya’daki seyahat yasaklarının kalkmasından sonra yoğun bir şekilde Alman misafirleri bekliyoruz. Görüştüğümüz acentacılar, rezervasyon geçmese bile özellikle Almanlar çok yoğun bir şekilde Türkiye’de tatil için araştırma yaptıklarını görüyoruz. Alman misafir Türkiye için çok önemli Antalya için çok önemli. Yıllar önce turizme Almanlar ile başlamıştık. Sektörün gelişmesi için çok önemli bir faktör. Almanlardan bahsediyoruz. Birkaç yıl öncesine kadar çok turist tedariki yaptığımız ülke Almanya idi. Umarım bir an önce Dışişleri, Sağlık ve Turizm Bakanlarının katkıları ile Almanya ile aramızda olan şu an var olan seyahat yasakları kalkar, eskiden olduğu gibi yine Almanları büyük bir keyifle Güvenli bir tatile Antalya ve Türkiye’ye bekleriz. Şu an sahip olduğumuz Güvenli Turizm Sertifikası ile ilgili tüm çalışmalarımız devam ediyor. Geçen yıl açılmayan otellerde sertifika almaya çalışıyor. Hepsi alacak. Artık yasal olarak 30 odanın üzerinde olan her tesis sertifika almak zorunda. Şu an önceliğimiz pandemi biter bitmez akabinde bayramdan sonra bütün hazırlıklarımızı devam edip Haziran ayına hazır olmak.

Rusya ani bir kararla kapatma kararı aldı. Ben bunum siyasi olduğunu düşünüyorum. Rus pazarı Türkiye için çok önemli. Çünkü 2016 yılını uçak krizini  kenara bırakırsak en çok turist tedariki yaptığımız ülkelerden birisi Rusya. Bütün kış boyunca en çok turist aldığımız ülke Rusya idi. Tam sezona hazırlanırken, mayıs ayında Rus bayramıydı. Şu an bu bölge otellerimiz Ruslarla dolu olacaktı. Rusya nın aldığı radikal kararla 1 hazirana kadar uçuşlar durduruldu. Dışişleri, Sağlık ve Turizm Bakanlarının atacağı adımlarla en kısa zamanda Rusya uçuşları serbest bırakması çok önemli. 14-15 aydır pandemiden dolayı çok zor günler geçiren turizm sektörü var. Rus pazarı müthiş hızla hareket eden bu ülke, coğrafyayı çok seven insanlar Ruslar. Umarım 1 hazirandan itibaren Rusya danda turist gelir. Umuyorum yine geçen yıl olduğu gibi 1 hazirandan itibaren uçakları saymaya başlarız. Şu anda Ukrayna ve Polonyadan gelen uçaklar var ama ülkede İspanya’dan daha fazla otel ve coğrafyaya sahip ülke. Şu anda tesislerimiz bom boş.”dedi.

Görüntülü

Ülkay Atmaca rop.

Etay görüntüler

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: POYD, Başkanı, Atmaca,, Almanlar, Sektörün, gelişmesi, için, çok, önemli, bir, faktör,
Yorumlar
Haber Yazılımı