POYD Mart ayı geleneksel toplantısı gerçekleştirildi
Haber
16 Mart 2022 - Çarşamba 10:18 Bu haber 2631 kez okundu
 
POYD Mart ayı geleneksel toplantısı gerçekleştirildi
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin organize ettiği Mart ayı toplantısı Belek’te gerçekleştirdi.
TURİZM Haberi
POYD Mart ayı geleneksel toplantısı gerçekleştirildiSerik ilçesi Belek turizm merkezinde bulunan Xanadu Resort otelde düzenlenen ve POYD üyelerinin büyük ilgi gösterdiği toplantı, Başkan Ülkay Atmaca’nın konuşması ile başladı.

Rusya ile Ukrayna arasında bir an önce barışın sağlanması, insanların bir an önce normal hayatlarına dönebilmesi temennisinde bulunan Atmaca, “Sebebi her ne olursa olsun insanlar ölmesin, Biz turizmciler olarak barış istiyoruz.” dedi.

Atmaca, açılış konuşmasının ardından Avni Aker’in “Turizm Gelecek Demektir” isimli kitabı ile Mehmet Tunç Müstecaplıoğlu’nun “Yaşam Boyu Tavsiyeler” isimli kitapları tanıtarak, bu kitapların satışından elde edilecek tüm gelirin Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesinde okuyan öğrencilere burs olarak verileceğini duyurdu. Atmaca, “Biz turizmciler olarak geleceğe yatırım yapıyoruz. Satın alınacak her kitap genç kardeşlerimize gelecek olacak.” dedi.

POYD Başkanı Atmaca, gazetecilere yaptığı açıklamada, Derneklerinin aylık yemekli toplantısını yaptıklarını söyledi.

Dernek olarak ‘Geçmişimizi unutmuyoruz. Geleceğimize sahip çıkıyoruz’ mottosu ile başlattıkları yeni projenin ilk çalışmasını sunmanın gururunu yaşadıklarını aktaran Atmaca, “Üyelerimizin mesleki çalışmalarının ve deneyimlerinin gelecek kuşaklara aktarılması için başlattığımız projenin ilk kitabı, Kurucu üyemiz Avni Aker’in farklı tarihlerde yayınlanmış yazılarından oluşan Turizm Gelecek Demektir oldu” diye konuştu.

 40 yıldan fazladır kitap ve köşe yazarlığı yapan Avni Aker isimli hocanın bir kitabını POYD üyeleri ile buluşturduklarını aktaran Atmaca, “Yazarımız kitaplarını imzaladı. Bu kitapların geliri ile Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde okuyan çocuklarımıza burs vereceğiz“ dedi.

Toplantının son bölümünde ise POYD’a yeni katılan üyelere üyelik sertifikaları Başkan Ülkay Atmaca, Avni Aker, Ercan Çek ve Adnan Soyaslan tarafından verildi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: POYD, Mart, ayı, geleneksel, toplantısı, gerçekleştirildi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
POYD Mart ayı geleneksel toplantısı gerçekleştirildi
POYD Mart ayı geleneksel toplantısı gerçekleştirildi
POYD Mart ayı geleneksel toplantısı gerçekleştirildi
POYD Mart ayı geleneksel toplantısı gerçekleştirildi
Yorumlar
Haber Yazılımı