Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 17:41 Bu haber 2160 kez okundu
 
POYD ÜYELERİ YEMEKTE BULUŞTU
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği'nin (POYD) aylık yemekli toplantısının konuğu Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ekonomist Murat Sağman oldu.
TURİZM Haberi
POYD ÜYELERİ YEMEKTE BULUŞTUProfesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) tarafından düzenlenen POYD’un aylık yemekli toplantısı, İlçemiz Belek Turizm Merkezi’ndeki Maxx Royal Otel’de yapıldı.

Toplantının açılışında konuşan POYD Başkanı Ülkay Atmaca, Ocak ayı içerisinde yaşamını yitiren konaklama sektörünün sevilen ismi Martı Resort Hotel’in Genel Müdürü Fırat Kaya için değerli büyüğünü kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ve saygıyla andıklarını söyledi. Atmaca ayrıca salonda bulunanları Kaya için saygı duruşunda bulunmaya davet etti.

Atmaca ayrıca 2-5 Nisan tarihleri arasında Antalya’da Türkiye Turizm Zirvesine ev sahipliği yapacaklarını, Akademisyenler, STK temsilcileri, turizmin profesyonellerinin katılacağı zirvede turizm sektörünün sorunları ve çözüm yollarının masaya yatırılacağını duyurdu.

Toplantıda Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ekonomist Murat Sağman, turizmcilere ekonomi hakkında bilgiler verdi. Toplantı sonunda gazetecilere açıklama yapan Sağman, Türkiye’de daha lüks turizme odaklanmak gerektiğini söyledi.

Türkiye’ye gelen turist profiline bakıldığında daha üst profil seğmen tini hedeflemek gerektiğini düşündüğünü belirten Sağman, Türkiye’deki turizm gidişatının çok iyi gördüğünü söyledi.

Sağman, “Türk ekonomisi için turizm sektörü çok önemli. Sonuçta gelir girişi var. Cari açığa olumlu yansıyor. Gelen turist burada harcama yapıyor. Mesela Fransa gibi bir ülkenin en önemli geliri Turizm. Onun için bence turizmin önü açılmalı. Şu anda Turizmin başında çok önemli bir bakan var. Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy büyük bir şans. Sonuçta bu sektörden geliyor. Çok iyi şeyler oluyor ve olacağını da düşünüyorum. Bence Turizm Türkiye için çok büyük bir gelecek. Umarım negatif şeyler yaşanmaz. Turizm böyle devam eder. Kişi sayısında bir sorun yok. Kişi sayısı çok iyi yerlere gidiyor. Burada kişi başı geliri artırmak için profili artırmak lazım. Biraz daha fiyatları artırmak lazım diye düşünüyorum.” dedi.

Program sonunda POYD Başkanı Ülkay Atmaca, geleneksel toplantıya bu ayın konuğu olarak katılan Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ekonomist Murat Sağman’a plaket verdi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: POYD, ÜYELERİ, YEMEKTE, BULUŞTU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
POYD ÜYELERİ YEMEKTE BULUŞTU
POYD ÜYELERİ YEMEKTE BULUŞTU
POYD ÜYELERİ YEMEKTE BULUŞTU
POYD ÜYELERİ YEMEKTE BULUŞTU
Yorumlar
Haber Yazılımı