Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 14:19 Bu haber 2755 kez okundu
 
Resmi Belgede Sahtecilik ve Dolandırıcılık Suçunda 4 Kişi Tutuklandı
Antalya’nın Manavgat, Serik ve Alanya İlçeleri’nde pek çok vatandaşa hiçbir ticari alışverişleri olmadan en önemlisi de tanımadıkları halde çok fahiş miktarda senet tertip ederek haksız menfaat temin etmeye çalışan Mustafa Ç., Ahmet P., Talat K. ve Fahrettin K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.
ASAYİŞ Haberi
Resmi Belgede Sahtecilik ve Dolandırıcılık Suçunda 4 Kişi TutuklandıManavgat Cumhuriyet Başsavcılığı ve Antalya Emniyet Müdürlüğü Organize Şubenin hassas yaptığı araştırma neticesinde, en son Serik’te bir vatandaşın 2012 yılı düzenleme tarihli 2016 yılı vade tarihi olan 980 bin dolarlık üzerinde 2001 yılında tedavülden kalkan bir pul üzerine sahte taklit imza atarak 2019 yılının Eylül ayında Serik’te icraya vermek suretiyle, bugünkü değeri yaklaşık 8 milyon liralık icra takibi yaptıkları, Bu eylemi gerçekleştiren ve tutuklanan şüphelilerin hiçbir mal varlığı olmayan ve borca batık kişiler olduğu da tespit edildi.

Bu kişiler resmi belgede sahtecilik, kamu kurum ve kuruluşları vb. tüzel kişiliklerin araç olarak kullanılması sureti ile nitelikli dolandırıcılık suçunu işlediklerine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığı, kolluk ekiplerince tanzim edilen tutanaklar. Şüphelilerin hayatın olağan akışına ve mali durumlarına uygun düşmeyen savunmaları, Antalya Kriminal Polis Labaratuvarının uzmanlık rapor sonucu, şüphelilerin ifadelerindeki tutarsızlıklar, alacak oldukları ceza miktarına göre kaçma ve saklanma girişiminde bulunabilecekleri kuvvetli şüphe bulunduran somut olguların bulunduğu ve tüm deliller göz önünde bulundurularak tutuklandılar.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Resmi, Belgede, Sahtecilik, ve, Dolandırıcılık, Suçunda, 4, Kişi, Tutuklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı