Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 11:03 Bu haber 1006 kez okundu
 
Sanayi Sitesi Kongresi Yapıldı
S.S. Serik Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin olağan genel kurulu 29 Haziran cumartesi günü yapıldı.
EKONOMİ Haberi
Sanayi Sitesi Kongresi Yapıldı

S.S. Serik Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin olağan genel kurulu 29 Haziran cumartesi günü yapıldı. Site içerisinde bulunan İdare binası önünde gerçekleşen genel kurulun divan başkanlığını Ramazan Güner yaptı. Genel Kurulda kooparatife ait arsaların ihale ile satışı sonrasında elde edilen kazanca yaklaşık 370 bin TL fazla kurumlar vergisi çıkması tartışıldı. Bu verginin öngörülememiş olması, üyelerle yönetim kurulunu karşı karşıya getirdi. 
Genel kurulda Yönetim ve denetim kurulu seçimi de yapıldı. Yönetim seçimine mevcut başkan Hasan Tarhan’ın yanısıra yönetim kurulu üyesi Fahri Gülaydın’da listesiyle aday oldu. Listelerde yeralan bir şahsın iki adayın listesinde de bulunması, üyeler tarafından tepkiyle karşılandı. Listeler konusunda çıkan tartışma sonrasında Fahri Gülaydın adaylıktan çekildiğini açıkladı. Bunun üzerine mevcut başkan Hasan Tarhan’ın listesi, üyeler tarafından oy çokluğu ile yeniden seçildi. 
Gündemin 5. maddesi; eski idare binasının yıkılarak yenisinin yapılması konusu görüşüldü. Başkan Hasan Tarhan eski idare binasının ömrünü tamamladığını ifade ederek, hazırladığı taslak projeyi üyelerle paylaştı. Tarhan, 18 dükkan, düğün salonu ve banka yeri bulunan projeyi kooperatifin kendi kaynaklarıyla hayata geçirebileklerini ifade etti. 
Üyelerin kabulü için oylamaya sunulan madde oy birliği ile kabul edildi. Eski binanın yıkılması Binanın yenilenmesi, ifraz, yola terk, cins değişikliği yapılması konusunda yönetim kuruluna yetki verildi.  Hasan Tarhan genel kurulun dilek ve temenniler bölümünde yönetime seçilmesinde dolayı üyelere teşekkür etti. Eski idare binasının yıkılarak yerine uygulanacak yeni projeyi bir an evvel hayata geçirmek istediğini belirten Başkan Tarhan Hiç bir şey yapmazsak zaman bizi geriye  götürür, Yıllardır böyle oldu. El ele verip bir şeyler yaparsak, esnaflarımız ve sanayi sitesi kazanır” dedi.

Genel kurula Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Kozan, Belediye Meclis Üyesi Avukat Ramazan Dolay, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Savaş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Bayar Savran, Serik ve Çevresi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Gülaydın, Muhtarlar Halil Demir ve Ali Şahin ile esnaflar katıldı.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Sanayi, Sitesi, Kongresi, Yapıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sanayi Sitesi Kongresi Yapıldı
Sanayi Sitesi Kongresi Yapıldı
Sanayi Sitesi Kongresi Yapıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı