Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 21:18 Bu haber 501 kez okundu
 
Satranç Türkiye Finalinde Tekeli Ortaokulu Türkiye 5.Si Oldu
Tekeli Ortaokulu yıldız kızlar satranç takımı, okul sporları kapsamında düzenlenen, Türkiye'nin en önemli spor aktivitelerinden biri olan satrançta Türkiye finalinde yarıştı. Okul sporları satranç Türkiye finalinde ilimiz Antalya’yı temsil eden yıldız kızlarımız Türkiye şampiyonluğu için harika performanslar sergilediler.
EĞİTİM Haberi
Satranç Türkiye Finalinde Tekeli Ortaokulu Türkiye 5.Si Oldu

           

Öncelikle Antalya kapalı spor salonunda 12 – 14 Mart tarihleri arasında düzenlenen okullar arası yıldızlar satranç takım turnuvasında, Tekeli Ortaokulu öğrencileri yıldız kızlar kategorisinde birçok özel okulu geride bırakarak Antalya 2. si oldu. Yıldız kızlar takımını oluşturan Meryem Rana ALMAZ, Ceren KAHYA, Zeynep Zülal ATİK ve Ceylin CANLI uzun soluklu maçlar sonunda büyük bir başarı göstererek Antalya 2.si olarak kupa ve madalya kazandılar.

 

TEKELİ ORTAOKULU BÖLGE TURNUVASINDA 2. OLDU

 

Tekeli Ortaokulu yıldız kızlar satranç takımı 2018-2019 eğitim öğretim yılı okul sporları satranç bölge turnuvasında Denizli’de ilimiz Antalya’yı temsil etmiş ve bölgede 2. olarak Türkiye finaline adını yazdırmıştı.

 

Tekeli ortaokulu satranç yıldız kızlar takımı, Karaman ilinde  09-13 Haziran tarihlerinde düzenlenen Türkiye finaline UKD (ulusal kuvvet  derecesi) sıralamasına göre 12. sırada başladı turnuva süresince 3 galibiyet 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı. 6 tur olarak düzenlenen turnuvada aldığı bu sonuçlarla Türkiye 3. sü ile aynı puanı almasına rağmen averaj farkıyla Türkiye 5. si olmuştur. Konu ile ilgili açıklamalar yapan Tekeli Ortaokulu Müdürü Halil ALKAN: Okulumuz yıldız kızlar satranç takımı okul sporları satranç Türkiye finallerinde birçok okulu geride bırakarak 3. ile aynı puanı almış averaj farkıyla 5. olmuştur. öğrencilerimizin göstermiş olduğu bu üstün başarıdan dolayı çok mutluyuz. Biz okul olarak kendimizi Türkiye 3. olarak görüyoruz. öğrencilerimiz ilçemiz ve ilimiz Antalya'yı en iyi şekilde temsil etmiştir.

 

Öncelikle böyle bir gururu bize yaşattıkları için satranç sultanlarımız olan Meryem Rana ALMAZ, Ceren KAHYA, Zeynep Zülal ATİK ve Ceylin CANLI'yı bu başarılarından dolayı kutluyorum. 

 

Bu muhteşem başarıda emeği geçen kaymakamımız sayın Haluk Şimşek'e, Belediye başkanımız sayın Enver APUTKAN'a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın İkram EKİZ'e, ilçe gençlik ve spor müdürümüz sayın Mevlüt ÖZEN'e çok teşekkür ederim. 

 

Ayrıca bu başarının Mimarları olan AspenGoS satranç Kulübü eğitmenlerine; başta okul öğretmenimiz Abdullah ALMAZ olmak üzere, kulüp başkanı Serkan ÇAKIR, Yasin ZENGİN ve Sait MALACI'ya emeklerinde dolayı çok teşekkür ederim dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Satranç, Türkiye, Finalinde, Tekeli, Ortaokulu, Türkiye, 5.Si, Oldu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Satranç Türkiye Finalinde Tekeli Ortaokulu Türkiye 5.Si Oldu
Satranç Türkiye Finalinde Tekeli Ortaokulu Türkiye 5.Si Oldu
Yorumlar
Haber Yazılımı