Savaş: “Başvuru Süresi Uzatılmalı”
Haber
29 Eylül 2021 - Çarşamba 11:03 Bu haber 2504 kez okundu
 
Savaş: “Başvuru Süresi Uzatılmalı”
Savaş; “Eylül sonunda bitecek olan yapılandırmanın başvuru süresi yılsonuna kadar uzatılmalı, taksit ödemeleri Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Savaş, Devlete olan borçların yapılandırılması için tanınan sürenin bütün esnafların yararlanabilmesi için yıl sonuna kadar uzatılmasını talep etti. Başkan Savaş, esnafların bu sürenini uzatılmasını ve ilk ödemenin de 2022 yılında başlamasını talep ettiklerini ifade etti
EKONOMİ Haberi
Savaş: “Başvuru Süresi Uzatılmalı”7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun'un hükümlerinden yararlanmak için öngörülen başvuru ve ilk taksit ödeme süresi 30 Eylül Perşembe günü mesai bitimi sona eriyor.

Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Savaş, Devlete olan borçların yapılandırılması için tanınan sürenin bütün esnafların yararlanabilmesi için yıl sonuna kadar uzatılmasını talep etti. Başkan Savaş, esnafların bu sürenini uzatılmasını ve ilk ödemenin de 2022 yılında başlamasını talep ettiklerini ifade etti.

“Esnafımız Yapılandırmanın Uzatılmasını Bekliyor”

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Savaş konu ile ilgili olarak şunları söyledi; “2 Milyon esnafımızın tamamının bu imkandan faydalanabilmesi ve devletimizin borçların tamamını tahsil edebilmesi için Eylül sonunda bitecek olan yapılandırmanın başvuru süresi yılsonuna kadar uzatılmalı, taksit ödemeleri gelecek yıl başlamalı.”

“Esnafımız Borçlarını Ödemek İstiyor“

“Gelir vergisi, kurumlar vergisi, KDV, MTV, ÖTV, tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borçları için getirilen yapılandırma imkânının başvuru tarihi Perşmbe gün sonra sona erecek. Esnafımız normalleşme yaşadığımız bu süreçte ancak kendisini toparlayabilme çabasında. Dolayısıyla borçları ödemeye sıra gelmiyor çünkü hem kazancı tam anlamıyla eskisi gibi değil hem de birden fazla yere borçlandı. Birikmiş borçların kısa sürede kapatılması mümkün değil. Tüm esnafımızın bu yapılandırma imkânından faydalanabilmesi ve devletimizin alacaklarını tahsil edebilmesi için, yapılandırma başvuru süresi yılsonuna kadar uzatılmalı ve yapılandırmanın taksit ödemeleri 2022 yılında başlamalı. Esnafımız da borçlarını ödemek istiyor devletimizin de alacaklarını tahsil etmesi gerekiyor. Bunun mümkün olabilmesi için bu süre uzatımını esnafımız dört gözle bekliyor.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Savaş:, “Başvuru, Süresi, Uzatılmalı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı