Sebze Sezonu Başladı
tt
Haber
27 Ağustos 2020 - Perşembe 09:05 Bu haber 2991 kez okundu
 
Sebze Sezonu Başladı
Serik'te örtü altı sebze üretim sezonunun başlaması ile birlikte Serik İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı denetim ekipleri, sebze fidesi üretim tesislerinde denetimlerini artırdılar.
TARIM Haberi
Sebze Sezonu Başladı
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü denetim ekipleri koronavirüs tedbirleri kapsamında gerekli bütün önlemleri alarak örtü altı sebze fidesi üretim tesislerini ziyaret edip gerekli denetimlerini, incelemelerini yapıyor ve hastalık kontrolü için fideliklerden fide numunelerini alarak Antalya Karantina Müdürlüğünde analiz yaptırılıyor.

Çömezoğlu; “Üreticilerimizin her zaman yanındayız”

Serik’in hem dünya pazarları hem Türkiye pazarı açısından sebze üretiminde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Serik İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Çömezoğlu, konu ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Serik sebze üretimi ile hem iç pazar hem ihracat anlamında çok önemli bir yerde bulunuyor. Bu sebeple bizler de tarımın her alanın da olduğu gibi örtü altı sebze üretimi ile ilgili çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

Müdürlüğümüze bağlı denetim ekiplerimiz yeni başlayan sezon itibari ile örtü altı sebze fidesi yetiştiriciliği yapan işletmeleri denetleyip hastalık kontrolü için numuneler alınmaktadır. Sezonun üreticilerimiz açısından en iyi ve en verimli şekilde geçmesi amacıyla fide üretim yerlerinde her türlü tedbiri alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Son yıllarda 500 bin tonlara ulaşan Serik örtü altı sebze üretiminin daha da artması, yüksek verim elde ederek hem üreticimizin hem de ülkemizin kazanması adına tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte gayretlerimiz sürüyor. Bu konuda üreticilerimiz her türlü problem, öneri, sorun ve isteklerini bizzat bana, ekip arkadaşlarıma veya müdürlüğümüze iletebilirler. Her türlü sorunlarını çözmek için üreticilerimizin her zaman yanındayız.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Sebze, Sezonu, Başladı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sebze Sezonu Başladı
Sebze Sezonu Başladı
Sebze Sezonu Başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı