Haber Detayı
02 Temmuz 2020 - Perşembe 15:29 Bu haber 1624 kez okundu
 
Serik Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
Serik belediyesi Temmuz ayı olağan belediye meclis toplantısı Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan başkanlığında toplandı.
GÜNDEM Haberi
Serik Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Aputkan, “16 Haziran 2020 tarihi itibarı ile Muhasebe Müdürlüğü tarafından bildirilen borcumuz 203 milyon civarındadır.” dedi.

Korona virüs (Covit-19) tedbirleri kapsamında 3 aydır yapılamayan ve Pandemi sonrası normalleşme sürecinde yapılan ilk meclis toplantısına tüm belediye meclis üyeleri tam katılım sağladı.

Toplantı saygı duruşu ile başladı. 36 Gündem maddesinin ele alındığı toplantıda Nisan 2021 tarihine kadar görev yapacak, Encümen üyeliği ve komisyonların seçimleri yapıldı.

 

“ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ”

Encümen Üyeliği için yapılan kapalı oylamada 6 aday yarıştı. AK Partili İsmail Mecek ve DSP li Ahmet Kahya 17 şer oy alarak meclis üyeliğine seçildi. Oylamada CHP li Faik Çıtak ile İYİ Partili İzzettin Cansız 16 şar oy alınca, encümen üyeliği için 2 meclis üyesi arasında tekrar kapalı oylama yapıldı. Oylamada 15 oy alan CHP li meclis üyesi Faik Çıtak’ta belediye encümenliğine seçildi.

Yapılan ikinci oylamada Belediye Başkanı Enver Aputkan “Ben oyumu açık olarak 2 dönemdir Belediye Meclis Üyeliği yapan Faik Çıtak’a vermek istiyorum.” dedi. Bu sırada İYİ Partili Ahmet Durmaz ise “Ben kabul etmiyorum. Yönlendirme var.” Diyerek tepki gösterdi.

 

Daha sonra diğer komisyonların açık oylama seçimlerine geçildi. Yapılan açık oylamalarda Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna AK Partili Erdem Aksu ve Ramazan Dolay, MHP’li Hasan Iltar, DSP’li Halime Ceren Hoda ve İYİ Partili Ahmet Durmaz, İmar Komisyonuna AK Partili Ramazan Dolay ve Binnaz Büyükkurt, MHP’li Hasan Ali Tuncer, DSP’li Ahmet Kahya ve İYİ Partili Okan Şahin, Çevre ve Turizm komisyonuna AK Partili Erdem Aksu ve Hüseyin Kantoz, MHP’li Ercan Erdem, DSP’li Mehmet Şahin ve CHP’li Mehmet Ali Karacan, Sağlık ve Eğitim komisyonuna AK Partili Mustafa Okur ve Kemal Yıldırım, MHP’li Ziya Yıldırım, DSP’li Halime Ceren Hoda ve CHP’li Nermin Can, Tarım ve Hayvancılık Komisyonuna AK Partili İsmail Mecek ve Erdem Aksu, MHP’li Hasan Iltar, DSP’li Mahmut Yağcılar ve İYİ Partili Ayşegül Yılmaz, Ulaşım ve Ulaştırma Komisyonuna AK Partili Binnaz Büyükkurt ve Levent Konur, MHP’li Hasan Ali Tuncer, DSP’li Mehmet Okudan ve İYİ Partili Ayşegül Yılmaz, İsim Verme Komisyonuna ise AK Partili Bilal Sinan Başaran ve Levent Konur, MHP’li Mustafa Alkan, DSP’li Mehmet Şahin ve CHP’li Kerim Kuş seçildi.

 

Toplantıda gündeme alınmak üzere Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Genel Başkanı Ülkay Atmaca tarafından geçtiğimiz günlerde geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Belek Turizm ve Altyapı Birliği Genel Müdürü, Turizmci Bekir Akkaş’ın isminin bir cadde, sokak ya da parka verilmesi ile ilgili verilen dilekçe yapılan oylama neticesinde oy birliği ile gündem maddelerine alındı. Konu görüşülmek üzere ilgi komisyona sevk edildi.

Oylama sonrasında Belediye Başkanı Enver Aputkan, meclis üyelerini bilgilendirdiği konuşmasında, “Bölgenin ve Turizmin gelişmesinde aynı zamanın dada Kadriye Belediyesi kapanmadan önce belediye meclis üyeliği yapmış Bekir Akkaş’ı rahmetle anıyoruz. Bölgeye bir çok şeyin gelmesine vesile olmuş, bölgeye katkısı olan kim olursa olsun yine Kadriye bölgesinde meclis üyelerinin uygun göreceği bir yere isminin verilmesi ve yaşatılması konusunda Profesyonel Otel Yöneticileri Derneğinin talebini meclis gündemimize aldık. Bekir Akkaş’ın isminin yaşaması konusunda anısını yaşatmak düşüncesi sizlerin takdiri ile gerçekleşmiş olacak.” dedi.

 

Belediye Denetim Raporunun meclisin bilgisine sunulması maddesi sırasında İYİ Partili meclis üyelerinin Özel Kalem tarafından yapılan harcamaların çok fahiş harcamalar olduğu sorusuna cevap veren Başkan Aputkan, “Belediyeler her türlü işi yapabilir ya da yaptırabilir. Belediyeler bazı insanları zengin yapmak için bir şeyler yapamazlar. Benden önceki döneme ait Özel kalem harcamalarında çok fahiş harcamalar olabilir ama benim dönemimde bu tür harcamalar en alt seviyeye düşürülmüştür. Harcamaların faturaları meydandadır isteyen meclis üyesi gelip inceleyebilir. Biz belediyeyi teslim aldığımız günden bu yana borç ödüyoruz. 16 Haziran 2020 tarihi itibarı ile Muhasebe Müdürlüğü tarafından bildirilen borcumuz 203 milyon civarındadır. Bunu da isteyen meclis üyelerimiz Muhasebe Müdüründen alabilirler. Biz pandemi döneminde de izin aldık ve boş durmadık. Çalışmaya devam ettik ve çalışıyoruz. Ayrıca daha önce söylediğim gibi belediyeler borçlanabilir ama ben borç ödemek için belediyelerin borçlanmasına karşıyım” diyerek konuştu.

 

Gündemin 13. Maddesinde Belediye Başkanının Faaliyet Raporunun görüşülmesine geçildi. Başkan Aputkan bu maddede koltuğunu Meclis Başkan vekili Kemal Yıldırım’a bırakarak meclis konuklarının arasına oturdu. Maddenin yapılan açık oylamasında Faaliyet Raporu oy birliği ile kabul edildi.

Kalan 18 madde oy birliği ile ilgili komisyonlarda görüşülmek üzere havale edildi.

Belediye Meclisi yarın saat 15.00 da ek meclis toplantısında komisyonlardan gelecek maddeleri görüşmek üzere dağıldı.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Ersin FURAL
Etiketler: Serik, Belediyesi, Temmuz, Ayı, Olağan, Meclis, Toplantısı, Yapıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Serik Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
Serik Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
Serik Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı