Serik "Corona"ya Teslim
Haber
23 Ağustos 2021 - Pazartesi 14:56 Bu haber 12214 kez okundu
 
Serik "Corona"ya Teslim
Son günlerde Corrona virüs sayıları tüm yurtta olduğu gibi Serik’te de artmaya başladı. Serik, tedbirsizlikler sonucu artan vakalar yüzünden Corona virüse bırakıldı.
SAĞLIK Haberi
SerikYurt genelinde alınan normalleşme kararlarının ardından aşırı derecede serbest kalan insanlar Serik’te son günlerde korona virüs sayılarının aşırı derecede yükselmesine sebeb oldu.

Vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymadıkları herkes tarafından görülse de hiç kimse konunun üzerinde durmuyor.

Şu anda Serik’te bulunan korona virüs sayısı rekor seviyelere ulaştı. Devlet ve Özel Hastanelerinde korona virüs vakalarından dolayı yoğun bakım ve korona servisleri doldu. Yeni gelecek hastalara yer bulunamamakta.

Sadece hastaneler değil yüzlerce kişide evlerinde karantinaya alınmış durumda. Hatta şöyle ki geçtiğimiz günlerde bazı kamu ve kuruluşlarda da Korona virüs nedeniyle karantina uygulamaları yapılmış, o kuruluşlardaki işler aksamıştır.

Edinilen bilgiye göre hastanelerde yatan vakaların çok büyük bölümü ya hiç aşı olmayan ya da tek doz aşı olanlardan oluşuyor.

Türkiye genelinde aşılanma için her türlü duyuru yapılırken, bazı insanlar hala aşı olmamak için direnmekte ve toplum içerisinde diğer insanlara risk oluşturmakta.

Bu nedenle bizde buradan seslenmek istiyoruz. Serik’teki üst düzey yöneticiler, siyasi parti başkanları, STK başkanları önderliğinde aşıya çağrıda bulunulması ve Serik’te bir an önce aşılanmanın tamamlanmasını talep ediyoruz. Artan ölüm sayılarını göz önüne aldığımızda da bir arkadaşımız, kardeşimiz, babamız ya da annemizi korona virüsten kaybetmek istemiyoruz.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Yorumlar
Haber Yazılımı