Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 12:50 Bu haber 10122 kez okundu
 
Serik Halkı Belediyesine Sahip Çıktı
Serikli vatandaşlar, bir borçtan belediye mallarını hacze gelen İcra Memurları’nı belediyeye sokmadılar
YAŞAM Haberi
Serik Halkı Belediyesine Sahip Çıktı

Albayraklar Şirketi tarafından önceki yönetimin borcundan dolayı icraya verilen Serik Belediyesi’ne, vatandaşlar İcra Memurları ile şirketin avukatlarını belediyeye girmelerine izin vermediler.

Bugün saat 10.00 sıralarında belediyeye icra geldiğini haber alan Serikli vatandaşlar, belediye önünde toplanmaya başladı. Belediyeye gelen icra memurları ile şirketin avukatlarına engel olan vatandaşlar, belediyeye sokmadılar.

Vatandaşlar, “Bundan önceki Belediye Başkanı Ramazan Çalık tarafından, Albayraklar Şirketi’ne belediyenin bazı hizmetlerini yüksek bedelle bu şirkete vermişti. Çalık döneminde aynı şirket, alacağına karşılık, icra yoluyla Belek’teki belediyeye ait işyerlerinin satışını yaptırmıştı. Çalık, bu şirketle birlikte belediyeyi çiftlik gibi kullanmıştı. Biz Serikliler olarak belediyemize sahip çıkacak ve nöbet tutacağız” dediler.

Öte yandan borcun 20 milyon liranın olduğu da belirtilirken, Ankara’da olan Belediye Başkanı Enver Aputkan’ın olayı haber alır almaz Serik’e döneceği ve bugün saat 18.00’de bir basın toplantısı yaparak, konuya açıklık getireceği bildirildi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Serik, Halkı, Belediyesine, Sahip, Çıktı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Serik Halkı Belediyesine Sahip Çıktı
Yorumlar
Haber Yazılımı