Serik’li pehlivanlar altın ile ödüllendirildi
Haber
10 Mayıs 2022 - Salı 12:39 Bu haber 664 kez okundu
 
Serik’li pehlivanlar altın ile ödüllendirildi
SPOR Haberi
Serik’li pehlivanlar altın ile ödüllendirildi23. Kumluca Yağlı Pehlivan Güreşlerinde dereceye giren Serik belediyesi pehlivanları altın ile ödüllendirildi.

Antalya’nın Kumluca ilçesinde düzenlenen geleneksel 23. Kumluca Yağlı Pehlivan güreşlerinde Serik belediyesi pehlivanları Baş altında Osman Kan birinci, Büyük Ortada Bayram Aslantaş birinci, Deste Ortada Ramazan Çilenker birinci, Teşvikte ise Soykan Kındır üçüncü oldu.

Dereceye giren pehlivanlar için Serik belediye Başkanı makamında tören düzenlendi. Düzenlenen törende iş insanı Cemal Ekşioğlu tarafından pehlivanlar altın ile ödüllendirildi.

Buradaki törene Belediye başkanı Enver Aputkan, Belediye Başkan yardımcısı Çağatay Yalçın, Serik Belediyepsor kulüp başkanı Halil Deligöz, Belediye spor işleri müdürü Ali işlek ile iş insanı Cemal Ekşioğlu katıldı.

Belediye Başkanı Enver Aputkan, “Sürekli çalışmak zorundayız. Başarıya ulaşmak çalışmakla gelir. Pehlivanlarımıza güveniyoruz. Dereceye giren pehlivanlarımıza teşekkür ediyorum. Kırkpınar güreşlerine çok iyi çalışıp, orada da derece yapacaklarına inancım sonsuz. Pehlivanlarımızın çalışmaları için yeni saha hazırlatıyoruz. Ekim ayının ilk haftasında da Serik’te de pehlivan güreşleri tertip edeceğiz.”dedi.

Elmalı eski güreş ağası ve iş insanı Cemal Ekşioğlu, “Ata sporumuz olan yağlı pehlivan güreşlerine eskiden olduğu gibi şimdi de her türlü desteğe hazırız. Pehlivanlarımıza başarılar dilerim.”dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Serik’li, pehlivanlar, altın, ile, ödüllendirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı