Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 18:01 Bu haber 1262 kez okundu
 
Serik Özel Eğitim Meslek Okulu açılıyor
Serik’te eğitime bir okul daha katılıyor. Özel Eğitim Meslek Okulu, 2020-2021 eğitim-öğretim yılından itibaren faaliyete geçeceği bildirildi.
EĞİTİM Haberi
Serik Özel Eğitim Meslek Okulu açılıyorKonuyla ilgili Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İlçemizde lise düzeyinde eğitim gören özel öğrencilerimize yönelik eğitim vermesi planlanan okulumuzun açılış onayı geldi. Merkez Mahallesi 1541 ada 1 parsel üzerindeki atölye binasında ‘Serik Özel Eğitim Meslek Okulu’ olarak açılacak okulumuz, 2020-2021 eğitim öğretim yılından itibaren faaliyete geçecektir.

                  Özel Eğitim gereksinimi olan birey kavramı,  gelişim özellikleri ve eğitim yeterlilikleri açısından akranlarından anlamlı düzeyde farklılık gösteren bireyleri tarif eden, eğitim alanında kullanılan teknik bir kavramdır. Özel gereksinimli çocuklarımız ve onların eğitimi bizim hep önceliğimiz olmuştur.

                  Sizlerin de bildiği gibi öğrencilerimize yönelik ilçemizde 2016 yılında ‘Serik Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ açılmıştı. 2019 yılında Karadayı mahallemizde ‘Serik Özel Eğitim Uygulama (1,2,3) Okulu’’ açılmıştı. Şimdi açılan ‘Serik Özel Eğitim Meslek Okulu’ ise özel gereksinimli öğrencilerimizin mesleki alanlardaki eğitimlerine önemli bir katkı sunacaktır.

                   Bu okulumuz özel eğitim gereksinimi olan öğrencilerimize mesleki bilgi ve beceriler kazandırarak, hayatın içerisinde daha çok yer almasını sağlamayı hedeflemektedir.

                  Okulumuzun bünyesinde öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre tercih edebilecekleri farklı sektörlere ara eleman olarak yetişmelerini sağlayacak temel bilgi ve becerileri kazandırmayı hedefleyen alanlar bulunacaktır.

                  Okulumuzun ilçemizde açılmasında katkısı olan herkese çok teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Serik, Özel, Eğitim, Meslek, Okulu, açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı