SERİK SINAV KURS KURUCUSU RAMAZAN ERSOY: “SINAV KURS’UN GÖZÜ HEP YÜKSEKTE”
Haber
19 Kasım 2021 - Cuma 15:39 Bu haber 756 kez okundu
 
SERİK SINAV KURS KURUCUSU RAMAZAN ERSOY: “SINAV KURS’UN GÖZÜ HEP YÜKSEKTE”
Serik SINAV KURS Kurucusu ve Matematik Öğretmeni Ramazan ERSOY, ilçemizde yeni açılan SINAV KURS’un eğitim politikaları ve eğitim öğretim hayatına dair görüşlerini kamuoyu ile paylaştı.
EĞİTİM Haberi
SERİK SINAV KURS KURUCUSU RAMAZAN ERSOY: “SINAV KURS’UN GÖZÜ HEP YÜKSEKTE”Serik SINAV KURS Kurucusu ve Matematik Öğretmeni Ramazan ERSOY, ilçemizde yeni açılan SINAV KURS’un eğitim politikaları ve  eğitim öğretim hayatına dair görüşlerini kamuoyu ile paylaştı.

SERİK SINAV KURS İLÇENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK

 

Merkez Mahallesi Salı Pazarı girişinde 5 katlı kurs merkezinde faaliyette bulunduklarını belirten Kurucu Ramazan ERSOY, kurs binasının Antalya genelinde örnek bir bina olduğunu ve ayrıca Serik Sınav Kursu’nun hem öğretmen, hem de yönetim kadrosunun yenilenerek eğitime başka bir bakış açısı getirdiğini belirtti.

 

BÜYÜK DÜŞÜNÜN

32 yıllık dershane geçmişi ve 400’ü aşkın şubesi ile ‘Sınavlara Hazırlığın 1 Numarası’ olan Sınav Eğitim Kurumları, ‘Sınav Kurs’ merkezleri ile Türkiye’nin her yerine eğitim kalitesini taşımaya devam ettiği gibi SINAV KURS artık SERİK’TE.

Sınav Kalitesinden ödün verilmeyen ‘SINAV KURS’ merkezleri, eğitimde daha fazlasını isteyenler ile Lise ve Üniversite giriş sınavlarında hedefini yüksek tutanların yeni  adresi olmaya devam ediyor.

“SINAV KURS” merkezlerinde daha önce Sınav Dershanelerinde olduğu gibi hem okul derslerine destek verecek hem de LGS, AYT, TYT  ve KPSS’ye tam anlamı ile hazırlayacak nitelikte bir program uygulanmaktadır. Uygulanan program Sınav Eğitim Kurumları Genel Merkezi tarafından hazırlanır ve eşgüdüm halinde tüm şubelerle yürütülür. Dersler Sınav Yayınları’nın uzman kadrosu tarafından bu kurumlara özel olarak geliştirilen online ve basılı eğitim materyalleri üzerinden işlenir. Ders ve sınavlara tüm öğrenciler, ek çalışma, etüt, ödev tamamlama  ve soru çözüm derslerine ise belirlenen öğrenci ya da sınıflar mutlaka katılır. 

SERİK LOKOMOTİF OLMALI

‘SINAV KURS’ merkezlerinde  başarının ancak güçlü bir kadro ile mümkün olacağının  bilincinde olduğunu belirten Kurucu Ramazan ERSOY,bu amaçla Antalya,Manavgat ve Serik’ten  alanında uzman, deneyimli, dinamik öğretmen  ve yönetici kadrosunun bu amaçla bir araya getirildiğini belirtti.

 

Serik’in YKS ve LGS sonuçları bakımından son zamanlarda bir düşüş içerisinde olduğunu gözlemlediğini belirten Kurucu Ramazan ERSOY,Antalya ve Türkiye genelinde derece yapacak ve  eğitim alanındaki başarılar ile Serik adını tüm Türkiye’ye duyuracak sonuçlar elde etmek,Serik’i eğitim alanında Antalyanın lokomotif ilçesi haline getirmek için SINAV KURS’un tüm imkanlarını seferber ettiğini belirtti.

 

 Bu amaçla ‘SINAV KURS’ merkezlerinin seçkin kadrosu her öğrenciyi yakından ‘Takip’ ettiğini,onlarla ‘Hakkaniyet’ çerçevesinde ayrıştırmadan-yarıştırmadan ‘Empati’ kurarak ilgilendiğini belirten RAMAZAN ERSOY ‘SINAV KURS’ merkezlerinde dersler, etütler, ek çalışmalar ve sınavlar seçkin öğretmen ve yönetici kadrosu tarafından ciddiyetle yürütüldüğünü ifade etti. 
 

‘SINAV KURS’ merkezlerinde akademik programların hiçbir şekilde geçiştirilmediğini ve eğitim disiplininden asla ödün verilmediğini belirten RAMAZAN ERSOY;başarı, devam, ödev kontrolü, sınav sonuçları ve benzeri tüm süreçlerin yakından takip edildiğini bu konularla alakalı olarak her dönem mutlaka veli bilgilendirme toplantısı ve görüşmesi yapıldığını sözlerine ekledi.

 

SINAV KURS KAZANDIRIR ÇÜNKÜ;

 

Sınav Eğitim Kurumlarında;

 

 

 • Öğrenciler, derslere mazeretsiz olarak geç giremez ve hiçbir şekilde devamsızlık yapamaz. Bu tür durumlar aynı gün velilere bildirilir.
   
 • Öğrenciler derslere aktif olarak katılır.  Anlamadığı konuyu öğretmenine sorar, kendine sorulan sorulara ise cevap verir.
   
 • Öğrenciler derslerde kaynak olarak kullanılan Sınav Yayınlarının kitap, soru bankası, yaprak test gibi tüm eğitim materyallerini ilgili derslerde yanında bulundurur. 
   
 • Öğrenciler kaynak olarak kullanılan yayınlarımızdan verilen günlük ödevler ile soru bankası ve yaprak testlerden verilen haftalık ve dönemlik ödevleri zamanında yaparak kontrol ettirir. Ödevini yapmayan öğrencilerin, ödevlerinin miktarı artırılarak tamamlatılır.
   
 • Öğrenciler dönem boyunca Türkiye geneli olarak uygulanan tüm tarama ve deneme sınavlarına aksatmadan katılır. Sınav sonucuna göre verilecek ek çalışmalarla eksiklerini tamamlar. 
   
 • Öğrenciler, sınav sonuçlarına göre veya kurum tarafından gerekli görülen programlı ve programsız ek ders, soru çözüm, yazılıya destek, çizgi altı çalışması, birebir veya grup etütleri gibi akademik etkinliklere mutlaka katılır.
   
 • Öğrenciler, merkezi bir koordinasyonla yürütülen rehberlik ve danışmanlık çalışmaları ile bu çerçevede yapılan ölçek ve testlere mutlaka katılır. Bu doğrultuda Rehber ve mentör öğretmenin yönlendirmelerini dikkate alır.
   
 • Öğrenciler, öğretmenleri ve kurum yöneticileri ile saygı ve sevgi çerçevesinde diyalog kurar; sınıf ve ders düzenini bozan, özellikle kurum kültürüne aykırı davranışlarda bulunamaz. Arkadaş ilişkilerinde de bu çerçeveye uygun davranır.
   

 

 

 

KALİTEYE KAYDOL KAZANAN SEN OL

 

SINAV EĞİTİM KURUMLA’NIN 2021 YKS’de ilk 1000 öğrenci içerisinde 171 derece ile rekor kırdığını belirten ERSOY, ayrıca yıl içerisinde SINAV KURS merkezlerinde yapılan deneme sınavlarında SINAV KURS öğrencilerinin çözdüğü soruların tıpa tıp benzerlerinin YKS ve LGS’de çıktığını bu nedenle kaliteli eğitim almak için SINAV KURS’u tercih eden öğrencilerin rakiplerine fark attığını belirtti.

 

SINAV KURS ATATÜRK’ÜN İZİNDE

 

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83.yılı nedeniyle Sınav Kurs Merkezinde bir anma programı düzenlediklerini belirten Ramazan ERSOY, Mustafa Kemal’in çizdiği yol haritası çerçevesinde Sınav Kurs olarak aydınlık,çağdaş ve bilimi rehber edinen öğrenciler yetiştirdiklerinin altını çizdi.

 

ÇOCUKLARIMIZ, BÜYÜK DÜŞÜNEN ÖĞRETMENLERE TESLİM

 

24 Kasım Öğretmenler Gününe de değinen Kurucu Ramazan ERSOY,aklı ve vicdanı hür nesiller yetiştirmek için Başöğretmen Mustafa Kemal’in açtığı yolda ilerleyen ve yenilenen öğretmen kadrosu ile yola çıktıklarını,yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocukların yetişmesine katkı sağlayan tüm öğretmenlerin de Öğretmenler Gününü kutladığını ifade etti.

 

HER ŞEY SERİK İÇİN

 

Büyük Düşünen ve Hedefini Yüksek Tutanların tercihi olmak, Serik’te eğitim alanında çığır açmak ve Serik’i eğitim alanında Antalya ve Türkiye içerisinde layık olduğu yere taşımak amacıyla kaliteden ödün vermeden eğitim faaliyetlerine devam edeceklerini belirten RAMAZAN  ERSOY; Bu amaçla Serik’deki tüm ortaokulları ve liseleri ücretsiz deneme sınavları ile destekleyeceklerini ve bu vesile ile Serik’te ortaokul ve lise öğrencilerinin sınav tecrübesi yaşamasına, Antalya  ve Türkiye genelinde öğrencilerin performanslarının değerlendirilmesine katkı sağlayacaklarına değinen RAMAZAN ERSOY, yıl içerisinde SINAV KURS olarak bu tür eğitim faaliyetlerine devam edeceklerini ve kazananın çok sevdikleri öğrenciler ve SERİK olacağını vurguladı.

 

 

 

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: SERİK, SINAV, KURS, KURUCUSU, RAMAZAN, ERSOY:, “SINAV, KURS’UN, GÖZÜ, HEP, YÜKSEKTE”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
SERİK SINAV KURS KURUCUSU RAMAZAN ERSOY: “SINAV KURS’UN GÖZÜ HEP YÜKSEKTE”
Yorumlar
Haber Yazılımı