Serik’te 1.100 TL'lik nakdi yardım ihtiyaç sahiplerine ödenmeye başlandı
Mahir Bayık
Haber
06 Mayıs 2021 - Perşembe 13:19 Bu haber 1889 kez okundu
 
Serik’te 1.100 TL'lik nakdi yardım ihtiyaç sahiplerine ödenmeye başlandı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından Tam Kapanmada Sosyal Yardım Programı kapsamında Bin 100 TL tutarındaki nakdi yardımın ihtiyaç sahiplerine, konutlarında teslim edilmeye başlandığının bildirilmesi üzerine Serik ilçesinde de Bin 100 TL'lik nakdi yardım ihtiyaç sahiplerine ödenmeye başlandı.
GÜNDEM Haberi
Serik’te 1.100 TL'lik nakdi yardım ihtiyaç sahiplerine ödenmeye başlandıSerik ilçesinde PTT üzerinden yapılan ödemeler için Serik PTT Müdürlüğünce kurulan Ptt çalışanları, Polis ve bekçilerden oluşan 7 ekip, mahalle muhtarları ile birlikte ihtiyaç sahiplerinin konutlarına gidilmek sureti ile ödemeler yapılırken, öte yandan bazı vatandaşlarda yardımı alabilmek için PTT önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Edinilen bilgiye göre Bakanlık tarafından doğrudan isme çıkarılan ödemeler için Serik ilçesinde yardımların dağıtımına 5 Mayıs tarihinde başlandığı, şu ana kadar 2 bine yakın aileye yardımın ulaştırıldığı bu hafta içerisinde Serik’te toplam 2 bin 768 aileye ulaşılarak ödemelerin tamamlanacağı öğrenildi.

Tam Kapanma Sosyal Yardım programı ödemeleri salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere yönelik ve herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın yapılıyor. Yardım Programı hak sahipliği durumunu ise e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının "Sosyal Yardım Sorgula" başlıklı bölümden kontrol edilebiliyor.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Ersin FURAL
Etiketler: Serik’te, 1.100, TL'lik, nakdi, yardım, ihtiyaç, sahiplerine, ödenmeye, başlandı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Serik’te 1.100 TL'lik nakdi yardım ihtiyaç sahiplerine ödenmeye başlandı
Yorumlar
Haber Yazılımı