Serik’te 9 pazar kurulacak
Haber
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 16:09 Bu haber 2113 kez okundu
 
Serik’te 9 pazar kurulacak
Serik ilçesinde İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca 8 Mayıs ve 15 Mayıs cumartesi günü ilçe genelinde 9 pazarın açılmasına karar verildi. Pazarlarda sadece yaş sebze ve meyve satışına izin verilecek.
GÜNDEM Haberi
Serik’te 9 pazar kurulacakİçişleri Bakanlığı'nın, sokağa çıkma kısıtlamaları dolayısıyla ürün arzında yaşanan artış, ürünleri saklama zorluğu ve raf ömründeki kısalık dolayısıyla semt pazarlarının “tam kapanma” sürecinde iki gün açılmasına ilişkin ilgili genelgesi kapsamında Serik Semt Pazarcıları ve Tuhafiyecileri Odası çalışmalarını tamamladı.
Semt Pazarcıları ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Mevlüt Akıllı, “Değerli esnaflarımız ve Serik halkımız. Kovit-19 hastalığı nedeniyle 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma nedeniyle esnafımızın ticari faaliyetini sürdürdüğü, halkımızın gıda ihtiyaçlarını karşıladığı Pazar yerlerimiz kapatılmış olup, halkımızın ve esnafımızın temsilcisi olan yerelden sorumlu ilgili birim amirlerimiz ve ilgili meslek kuruluşu  temsilcilerimizin de yoğun çabaları sonucunda 8 Mayıs ve 15 Mayıs cumartesi günü olmak üzere Pazar yerlerimiz (Cuma pazarı, Salı Pazarı, Pazar pazarı, Belek Pazarı, Boğazkent pazarı, Gebiz pazarı, Abdurrahmanlar pazarı, Yukarıkocayatak pazarı ve Çandır pazarı) saat 10.00 ile 17.00 arasında açık olacaktır. Halkımızın ve esnafımızın salgın hastalık kurallarına göre esnafımızın en az 3 metre aralıklarla tezgah açıp hijyenik olarak paketleme yapılıp halkımıza sunulacaktır. Ayrıca pazarların girişinde HES kodu uygulaması da yapılacaktır.” dedi. 
Açılacak semt pazarları saat 10.00 ile 17.00 arasında faaliyetini sürdürecek.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Ersin FURAL
Etiketler: Serik’te, 9, pazar, kurulacak,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Serik’te 9 pazar kurulacak
Yorumlar
Haber Yazılımı