Serik’te Aşıya Davet
Haber
27 Ağustos 2021 - Cuma 10:31 Bu haber 8534 kez okundu
 
Serik’te Aşıya Davet
Serik’te yükselen Corona virüs vaka sayıları sonrasında bürokratlar tarafından aşıya davet çağrısı yapıldı. Kaymakam Kurdoğlu, “Serik’te Corona’dan 159 kişi yaşamını yitirdi” dedi.
SAĞLIK Haberi
Serik’te Aşıya Davet“Serik Koronaya Teslim” başlıklı yazımızın ardından Serik Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Serik İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz ve Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Savaş’dan ve çok sayıda sosyal medya kullanıcısından, vatandaşlarımızın aşı olması konusunda davet geldi.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Serik Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, “Covit koordinasyon kurulunda her hafta düzenli olarak pazartesi ve Perşembe günü yaptığımız toplantılarda biz bu konuyu tartışıyoruz. Şu an Serik’te bu hastalık nedeniyle kaybettiğimiz insanların yüzde 80 i aşı olmamış kişiler. Bu hastalık çıktığından bu güne kadar Serik ilçesinde 159 kişiyi kaybettik. Özellikle aşı olayı yaygınlaşmaya başladıktan sonra ya tek aşıda kalmış ya da hiç aşı olmamış kişileri kaybediyoruz. Ölüm yaşı düşüyor. Geçenlerde aşı olmamış 50 yaşında bir kardeşimizi hiçbir kronik hastalığı olmamasına rağmen kaybettik. Aşıyı tavsiye ediyoruz. Herkesin aşı olmasına gerektiğine inanıyoruz. Hekimlerimizin açıkladığına göre mikrop aşısız bir insana bulaştığında o kişiden yeni bir varyant çıkıyor. Bu seferde aşılı olan kişilerinde bu varyantı kapma riski oluşuyor. O yüzden herkesi aşı olmaya davet ediyoruz” dedi.

Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz ise, “Öğretmenlerimizde aşılama oranı Serik ilçesinde yüzde 78 seviyesinde. Bunun hızla artmasını istiyoruz. Bilimsel açıklamalara göre hastanelerde yoğun bakımlarda yatanlar ya aşı olmamış ya da tek dozda kalmış kişiler. Biz okullarımızı açmak istiyoruz. Açmak içinde aşılama olmazsa olmazımız. Bu anlamda bizler başta idareciler olarak yaptığımız toplantılarda halkımıza aşıyı tavsiye edelim diyerek karar aldık. Biz bu hastalığı ancak aşı ile savabiliriz. Bunun içinde aşılama oranlarının yükselmesini istiyoruz. Özellikle de okulların açılma döneminde öğretmenlerimizin aşı oranının yükselmesini istiyoruz. Yüzde 90-95 leri mümkünse yüzde 100 leri bulalım. Bu öğrencilerimiz için önemli. Biz okullarımızın kapanmasını istemiyoruz. Yüz yüze eğitimin devam etmesini istiyoruz” diye konuştu.

Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Savaş, “Devletimiz aşı vurulacaksın diyorsa vurulacaksın. Aşı vurulan hastalanmaz diye bir şey yok ama hafif atlatır. Aşı olmamanın bedelini yarın biz ödeyeceğiz. Bu süre bitinceye kadar aşı olacağız. Maske, mesafe ve temizlik kuralını aklımızdan çıkarmayacağız. Bu konuda devletimiz kural koyup aşı olmayanları sosyal haklardan faydalandırmasın. Aşısızlar yüzünden aşılananlarında dükkanları kapatılıyor. Biz esnaflar olarak yeterince bedel ödedik kural tanımazlar yüzünden daha fazla bedel ödemek istemiyoruz. Daha sert tedbirler alınsın. Ben tüm esnaflarımıza aşı olmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Serik’te, Aşıya, Davet,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Serik’te Aşıya Davet
Serik’te Aşıya Davet
Serik’te Aşıya Davet
Yorumlar
Haber Yazılımı