Serik’te Bağımlılıkla mücadele çalıştayı yapıldı
Haber
07 Nisan 2022 - Perşembe 15:53 Bu haber 7951 kez okundu
 
Serik’te Bağımlılıkla mücadele çalıştayı yapıldı
Antalya’nın Serik ilçesinde Serik Kaymakamlığı bünyesinde İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Bağımlılıkla mücadele ilçe koordinasyon kurulu tarafından “Ben olsaydım” temasıyla bağımlılıkla mücadele çalıştayı düzenlendi.
SAĞLIK Haberi
Serik’te Bağımlılıkla mücadele çalıştayı yapıldıAntalya’nın Serik ilçesinde Serik Kaymakamlığı bünyesinde İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Bağımlılıkla mücadele ilçe koordinasyon kurulu tarafından “Ben olsaydım” temasıyla bağımlılıkla mücadele çalıştayı düzenlendi.

Uyuşturucu, alkol, tütün, teknoloji - internet ve davranışsal bağımlılık konularına yönelik genel durum ve değerlendirmelerin "Ben Olsaydım" teması altında ele alındığı, toplumu ve insanlığı olumsuz etkileyen bağımlılıkla mücadelenin daha etkin yürütülmesi için konuya ilişkin sorunların tespit edilerek çözüm önerilerinin değerlendirildiği Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı Serik Kaymakamlığı toplantı salonunda İlçe Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin başkanlığında gerçekleştirildi. Çalıştaya Bağımlılıkla mücadele ilçe koordinasyon kurulu üyeleri katıldı.

Çalıştayda konuşan İlçe Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin, modernleşen zaman ile birlikte Bağımlılık ile mücadelenin öneminden bahsetti.

Bağımlılıkla mücadele kapsamında tüm kamu kurum ve kuruluşlarının ortak çalışmaları gerektiğine dikkati çeken Şahin, “Bağımlılık, her ferdi, her aileyi, her toplumu ilgilendiren en önemli konulardan birisidir. Eğer toplumda bir farkındalık oluşturabilirsek, sorunun çözümüne de büyük kolaylık sağlamış oluruz.” dedi.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nurgül Türk Kılınç ise, katılımcılara Ülke genelinde başlatılan “Ben olsaydım” temalı çalıştay ve Serik’teki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kılınç, ayrıca çalıştayın amacının bağımlılıkla mücadele çerçevesinde sorun ve çözüm önerilerinin tartışılması, katılımcıların bilgi birikimlerini paylaşmak olduğunu söyledi.

Çalıştay’da kurul üyeleri de kendi kurum ve kuruluşlarının bağımlılıkla mücadele konusundaki çalışmalarını paylaştı.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Yorumlar
Haber Yazılımı