Serik’te Bal üreticilerine devlet destekli şeker dağıtıldı
Haber
15 Nisan 2022 - Cuma 15:16 Bu haber 1845 kez okundu
 
Serik’te Bal üreticilerine devlet destekli şeker dağıtıldı
Antalya’nın Serik ilçesinde Arı üreticilerine devlet destekli şeker dağıtımı gerçekleştirildi.
TARIM Haberi
Serik’te Bal üreticilerine devlet destekli şeker dağıtıldıAntalya’nın Serik ilçesinde Arı üreticilerine devlet destekli şeker dağıtımı gerçekleştirildi.

Serik İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen şeker dağıtım programında Serik’te bulunan 231 arı üreticisine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve  Serik Bal Üreticiler Birliği tarafından 747 çuval şeker dağıtımı yapıldı.

Dağıtımda Serik İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Çömezoğlu ve arı üreticileri hazır bulundu.

Serik Bal Üreticiler Birliği Başkanı Ecir Oğuz Alkan, “Serik Bal üreticiler birliği olarak 2022 Bahar desteği adı altında İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne yapmış olduğumuz müracaat sonrasında arıcılarımıza kovan başı 2 kilo 300 gram şeker desteği vermişlerdir. Bu normal piyasa değerine göre yarı fiyatınadır. Serik’te toplam 231 arıcımıza 50 şer kiloluk 747 çuval şeker dağıttık. Şu anda nakliyesi dahil çuvalını 420 liradan veriyoruz. Şekerin normal piyasa değeri 800 – 850 lira civarındadır. Yarı yarıya arıcılarımızın avantajı var. Bu tarım bakanlığı desteklidir.” dedi.

Arı üreticisi emekli öğretmen Bekir Ayrık, “Bal üretiyorum. Şeker desteğinden yararlanmak için geldik. Şekerin piyasa değeri çok yüksek. Devletimiz sağolsun, belirli bir fiyattan bize şeker verdi. Aldığımız bu şekerleri biz arılara vermezsek ne bal olur, ne de arı olur. Arıyı güçlendirmek ve beslemek için şeker veriyoruz. Arılarımız ölmesin diye. Yoksa Bal olması için değil.” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Serik’te, Bal, üreticilerine, devlet, destekli, şeker, dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı