Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 13:20 Bu haber 1682 kez okundu
 
Serik’te Çözüm Var
Özel Serik Çözüm Temel Lisesi, Temel Liselerin dönüşümü kapsamında Serik Çözüm Akademi Anadolu Lisesi olarak Serik halkının hizmetinde olacaktır.
EĞİTİM Haberi
Serik’te Çözüm VarÖzel Serik Çözüm Akademi Okulları Anadolu Lisesi Kurucusu Nihat Güner, 20 yıllık bilgi birikimlerinin devamı olarak ilçemize yeni bir okul kazandırmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

 

Güner, konu ile ilgili açıklamalarda bulunarak şunları söyledi; ''20 yıl boyunca Özel Serik Oluşum Dershanesi ve Çözüm Temel Lisesi ismiyle Serik'te hizmet verdik. İlçemizde 20 yıl boyunca çok güzel başarılara imza attık, binlerce öğrenciyi çok kaliteli üniversitelere ve liselere yetiştirdik. Bu süreçte eğitim ve öğretimi klasik kalıpların dışına taşımaya önem verdik. Disiplin ve eğitim olmazsa olmazlarımız oldu. Serik Çözüm Temel Lisesi, bundan sonraki eğitim öğretim faaliyetlerine Serik Çözüm Akademi Okulları Anadolu Lisesi olarak daha güçlü ve daha farklı bir şekilde devam edecektir. Merkezi sınavlardaki hazırlık tecrübemizi, okul programıyla birlikte yürüterek, öğrencilerimizin vakit kaybı olmadan hem iyi bir okul eğitimi almasını hem de iyi üniversitelere yerleşmesini sağlayacağız. Serik merkezde olan binamızla, 20 kişilik sınıflarımızla, yıllardır değişmeyen güçlü kadromuzla, 20 yıllık birikimimizle ve Çözüm Akademi Okulları desteğiyle güçlü ve yeni bir anlayışla Serik halkının hizmetinde olduklarını belirtti.

 

Güner, Serik Çözüm Akademi Okulları Anadolu Lisesinde de öncelikle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflere ulaşmak ve Milli Eğitim Bakanlığının 2023 vizyonuna uygun olarak öğrencilerimizin akademik başarılarını arttırırken değişen dünyanın gereksinimlerini karşılayacak, dijital dünyanın kapılarını öğrencilerimize açacak STEAM eğitimi ile çocuklarımızın yaparak yaşayarak öğrenmelerini sağlayacaklarını ifade etti. Sınav başarısı ile hayat başarısını birleştiren, güçlü kurumsal alt yapı ve bakış açısı ile öğrenme ve başarıyı mutluluk temelinde kuran, öğrencilerin potansiyelini yeşerten bir felsefe ile hareket edeceklerini belirterek farklılıklarını ortaya koydu.

 

İlçemizin en deneyimli öğretmen kadrosu ile öğrencilerini bir emanet bilerek; öğrencilerine kontrollü, kaliteli ve mantıklı bir eğitim öğretim hizmeti vereceklerini belirten Güner, robotik kodlama eğitimleri ve e-sınav ile çağın gereksinimlerini yakalayacak, Toplum 5.0’a zemin hazırlayacak çalışmalar yaparken, müzik, resim, okçuluk, zekâ oyunları, diksiyon, ikinci yabancı dil, okuma stratejileri vb. eğitimlerle fark yaratacak öğrenci merkezli bir eğitim hedeflediklerini ifade etti.

 

Yaptığı açıklamada uzman eğitim kadrosu ile x, y, z kuşağı ile bir bütün olarak hareket edeceklerini belirten Güner, Çözüm Akademi Okullarının çeyrek asırlık tecrübesi ile kendi çocuğumuz için istediğimiz ‘nitelikli eğitimi’ bütün ülkenin çocukları için istemek bilinciyle “ Serik’te farklı bir eğitimin kapılarını aralayacaklarını ifade etti.

 

Çözüm Akademi Okulları Anadolu Lisesi Kurucusu Güner, yeni eğitim öğretim süreci ve avantajlı erken kayıtlarla ilgili bilgi almak isteyen değerli velilerimizi ve öğrencilerimizi kurumuza beklediklerini ifade etti. Bu vesile ile Milli Mücadelenin başlangıcının 100. Yıl Dönümünde, geleceğin mimarı olacak tüm öğrencilerimizin ve Türk Gençliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladığını belirtti.

 

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Ersin FURAL
Etiketler: Serik’te, Çözüm, Var,
Yorumlar
Haber Yazılımı