Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 14:29 Bu haber 1061 kez okundu
 
Serik’te Cuma Namazında Çok Dilli Hutbe
Antalya’nın Serik ilçesi Belek turizm merkezi Kadriye mahallesinde bulunan The land Of Legent Eğlence Merkezinde bulunan Hacı Zahide Tamince Camiinde Cuma namazında okunan hutbe, İngilizce ve Arapçaya çevrildi.
GÜNDEM Haberi
Serik’te Cuma Namazında Çok Dilli Hutbe

Camide Cuma namazı İlçe Müftüsü İbrahim Keser tarafından kıldırıldı. Keser tarafından okunan hutbe aynı anda camii içerisine kurulan televizyon ekranlarından İngilizce ve Arapçaya çevrildi.

 

Yeni başlatılan uygulama için açıklama yapan Serik Müftüsü İbrahim Keser, Camiinin turizm merkezinde bulunması nedeniyle hutbenin camiye Avrupa’dan gelen Müslümanlar için İngilizce, Arap ülkelerinden gelen Müslüman turistler içinde Arapçaya çevrildiğini söyledi.

 

Yeni başlanan uygulamanın bundan sonrada sürekli devam edeceğini ve turizm merkezinde bulunan diğer camiler dede uygulamanın başlatılacağını belirten Keser, “Türkçe olarak okunan hutbeyi yabancı ülkelerden gelen Müslüman turist kardeşlerimiz anlayamadıkları için İngilizce ve Arapça olarak ekranlara yansıttık. Böylelikle hutbemizin konusunu onlara da aktarma fırsatı bulmuş olduk.” dedi.

 

Cuma namazını Serik Kaymakamı Haluk Şimşek ve RİXOS Hotels ve The Land of Legends Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince de camide kıldı.

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Serik’te, Cuma, Namazında, Çok, Dilli, Hutbe,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Serik’te Cuma Namazında Çok Dilli Hutbe
Serik’te Cuma Namazında Çok Dilli Hutbe
Serik’te Cuma Namazında Çok Dilli Hutbe
Yorumlar
Haber Yazılımı