Serik’te eTwinning Projesi
Haber
18 Aralık 2020 - Cuma 10:43 Bu haber 2151 kez okundu
 
Serik’te eTwinning Projesi
İlçemiz Deniztepesi İlkokulundan Sınıf Öğretmeni Halime İLTAR’ın başlattığı ve ilçemiz Tekeli İlkokulundan Müdür Yardımcısı Ferit İLTAR’ın da ortak olduğu, öğrencilerde pandemi hakkında farkındalık yaratmak ve başta kendisi olmak üzere çevresini bilinçlendirmek için "Buralar Bizde Öğretmenim" eTwinning projesi yürütülmektedir.
EĞİTİM Haberi
Serik’te eTwinning ProjesiProjede ilimizden ve ülkemizin çeşitli illerinden çeşitli okullardan ortakların yanı sıra kardeş ülke Azerbaycan'dan da ortaklar bulunmaktadır. Bu projede öğrencilerin Koronavirüs salgınından korunma yöntemlerini öğrenip uygulaması, arkadaşlarıyla oluşturduğu denetim birimleriyle okulunda, evinde ve mahallesinde salgın sürecine yönelik bilinçlendirme ağı oluşturması, web2 araçlarıyla görsel sunumlar hazırlaması, bu araçlarla dersleri daha etkin ve eğlenceli öğrenmesi, arkadaşlarıyla temassız oyunlar, aktiviteler, yarışmalar üretip süreci kolaylaştırmada görev alması amaçlanmaktadır.

Ayrıca çocuklar kendi aile üyelerini de bu sürece katarak, bireysel kontrol algılarını geliştirecek ve Koronavirüs salgını ile ilgili kaygılarını azaltacaktır. Bu proje aynı zamanda salgın sürecinde çocukların, yeni hayat- kontrollü sosyal hayat ile ilgili sorumluluk almalarını, virüse karşı tedbirler almada pasif değil aktif rolde, sadece yönlenen değil aynı zamanda yönlendiren, rehberlik eden konumunda olmalarını sağlamak, aileler ve çocuklarda farkındalık yaratmak için oluşturulmuştur.

Projede yer alan ülke ve okullar:

Ülkemizden; Antalya Serik Tekeli İlkokulu, Antalya Serik Deniztepesi İlkokulu, Konya Karatay Orhan Gazi İlkokulu, Antalya Kepez İsmail Hakkı Kaya İlkokulu, İstanbul Maltepe Gülensu İlkokulu, Tekirdağ Kapaklı Gazi İlkokulu, Ordu Fatsa Şehit Sercan Öklük İlkokulu, Ankara Keçiören Mecidiye İlkokulu, Mersin Hürriyet İlkokulu, Kocaeli Güzeltepe İlkokulu.

Azerbaycan’dan; Ucar 3 numralı tam orta mektebi,  Sumgayit Tefekkur lisesi, İsmayilli Tirjan kent mektebi, Bakü 181 sayılı tam orta mekteb, Bakü Baki Turk Anadolu Lisesi, Liman 1 saylı tam orta mekteb, Goychay Garaman kenti tam orta mektebi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Serik’te, eTwinning, Projesi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Serik’te eTwinning Projesi
Serik’te eTwinning Projesi
Serik’te eTwinning Projesi
Yorumlar
Haber Yazılımı