Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 15:21 Bu haber 752 kez okundu
 
Serik’te Jandarmadan Öğrencilere Trafik Karnesi
Serik İlçesinde jandarma ekipleri Sürücü Seyahat Karnesi Projesi kapsamında ilk ve ortaokul öğrencilerine trafik karnesi dağıttı.
EĞİTİM Haberi
Serik’te Jandarmadan Öğrencilere Trafik Karnesi

İçişleri Bakanlığı'nın yürüttüğü Trafikte Kırmızı Düdük Projesi'nin devamı olan Sürücü Seyahat Karnesi Projesi kapsamında Serik İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanlığı ekipleri, Deniztepesi, Gebiz ve Yukarı Kocayatak mahalleri’ndeki öğrencilere trafik karnesi dağıttı.

Jandarmanı 180. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçesinde '100 bisikletten biri senin olsun' sloganıyla çocukların ebeveynlerine trafik karnesi düzenleyebilmesi için, araç içinde seyahat eden, mahallelere bayramlaşmaya çıkan, okul, park ve bahçelerdeki çocuklara sürücü seyahat karneleri dağıtımı yapılırken, bu karnelere, araç kullanan anne ve babalarını trafikte uydukları ya da uymadıkları kurallar konusunda değerlendirme yapmaları, notlar vermeleri konularında çocuklara bilgi verildi.

Ayrıca çocuklar tarafından doldurulacak olan karnelerin 20 Haziran 2019 tarihine kadar #trafikkarnem hashtagi ve TrafikEgm twitter adresiyle paylaşılacağı, karneler arasından en çok beğeni alan ilk 100 paylaşım sahibi öğrencinin bisikletle ödüllendirileceği, ayrıca öğrencilerin karneleri http://www.trafik.gov.tr adresinden de temin edebileceği konusunda da bilgilendirmeler yapıldı.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Serik’te, Jandarmadan, Öğrencilere, Trafik, Karnesi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Serik’te Jandarmadan Öğrencilere Trafik Karnesi
Serik’te Jandarmadan Öğrencilere Trafik Karnesi
Yorumlar
Haber Yazılımı