Haber Detayı
22 Şubat 2019 - Cuma 13:18 Bu haber 1718 kez okundu
 
Serik'te Kültür Merkezinin Temeli Atıldı
Serik Kültür Merkezi’nin temel atma törenine katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel; “Serik demokrasinin kalesidir, Serik yiğidin, kahramanlığın harman olduğu yerdir.” dedi.
SİYASET Haberi
Serik'te Kültür Merkezinin Temeli Atıldı

Serik Otogarı yanında 22 bin m2’lik alanda inşa edilecek olan Serik Kongre ve Kültür Merkezi’nin temel atma töreni Perşembe günü (dün) yapıldı. Törene Cumhur İttifakı Antalya adayı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kaymakam Haluk Şimşek, Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Cumhur İttifakı AK Parti Serik Belediye Başkan Adayı Enver Aputkan, Ak Parti Serik ilçe Başkanı Hasan Kozan, MHP Serik İlçe Başkanı Ahmet Ali Coşkun, daire müdürleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında törende ilk konuşmayı Cumhur İttifakı AK Parti Serik Belediye Başkan Adayı Enver Aputkan yaparak şunları söyledi; “İlçemiz kurulduğundan bu yana Serik’e hizmet eden tüm belediye başkanlarımızdan tüm görevlilerimizden Allah razı olsun diyorum. Ebediyete intikal etmiş olanlara Allah'tan rahmet diliyorum, kalanlara sağlık sıhhat huzurlu uzun ömürler diliyorum. Geçmişten bugüne herkes elinden geldiğince hizmet yapmaya, taş üstüne taş koymaya gayret etmişlerdir. Tabii yapılan hizmetler kadar yapılamayanlar da var. İşte bugün de ilçemizde herkesin hemfikir olduğu bir kültür merkezi eksikliğini gidermek için burada Serik Kültür Merkezi'nin temelini atmak için toplanmış bulunuyoruz. Serik Kültür Merkezi için ayrılan bu 22 bin metrekarelik yerin ayrılmasında başrolü oynayan Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık’a, Belediye Meclisimize ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’e teşekkür ediyorum. İnşallah temelini attığımız bu tesis bitince ilçemiz çok güzel bir kültür merkezine kavuşmuş olacak. Ben son 5 yılda Serik’e yaptığı hizmetlerden dolayı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Menderes Türel’e çok teşekkür ediyorum. Yine 2014’ten bugüne Büyükşehir yasasıyla belde ve mahalleler ile birleşerek daha da büyüyen Serik’e Başkanlık ederek büyük hizmetlerde bulunmuş Sayın Ramazan Çalık Başkanımıza da tekrar çok teşekkür ediyorum.”

Daha sonra kürsüye davet edilen Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık ise konuşmasında şunları ifade etti; “Belediyecilikte birlik beraberlik olursa el ele olursa ilçe büyük şehri ve merkezi hükümet ile birlikte çalışabilirseniz hizmetler çok hızlı ve kolay gelmektedir, gelebilmektedir. İşte biz de görev yaptığımız 2014 ve 2019 yılları arasında bunu gerçekleştirmeye çalıştık hamdolsun da elimizden geldiği kadar yaptık. Mutlaka yaptıklarımız kadar yapılması gerekenler, yapılacak işler de var. Bunları da bundan sonra Enver Başkanımızla birlikte Menderes Başkanımız birlikte yapmaya devam edeceklerdir.  Tabii devlete millete hizmet etmek bir yarıştır. Bu hizmet yarışında bize bu kadarı nasip oldu. Bundan sonra Enver Başkanımız var, İnşallah hep birlikte onu Serik Belediye Başkanı yapacağız ve Serik’te hizmetin devam etmesini sağlayacağız. Hizmeti kimin yapacağı önemli değil, önemli olan Serik’e hizmetin gelmesi. Serik Kültür Merkezi projesi imarla ilgili sorunlardan dolayı biraz gecikti. Biliyorsunuz ilçemizde hizmet alanları ile ilgili arsa oluşturmak arsa ortaya çıkarmak çok zordu. Geçmiş dönemde onlar yoktu zaten. Biz göreve geldikten sonra arsalar oluşturduk. Bunlardan bazılarına beş altı tane okul yapıldı. Yine başka tesisler için alanlar oluşturduk, spor alanları oluşturduk. Kültür Merkezi'nin yapılacağı bu alanla ilgili sorunları da bu iki yıllık süreçte çözdük ve sonra büyük şehrimize tahsisini yaptık. İşte bugün de Serik Kültür Merkezi projesinin temeli atılıyor, ilçemize hayırlı uğurlu olsun.”

Türel; “Serik Bizler İçin Çok Önemli”

Son olarak kürsüye gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise şunları söyledi; “Serik’in çok uzun yıllardır çözülemeyen üst yapısında yer alan mülkiyet sorunlarını, kanalizasyon gibi altyapı sorunlarını çözerek; Serik’in daha güzelleşmesine, ulaşımın kolaylaşmasına vesile olan projeleri hayata geçirerek vb. birçok hizmetleri yaparak Serikli kardeşlerimize hizmet etmek fırsatımız oldu.  Ama tüm bu hizmetleri her zaman söylediğimiz gibi biz sizler sayesinde yapıyoruz. Siz bize görev ve destek veriyorsunuz biz de göreve geldikten sonra sizler adına hizmetleri gerçekleştirme çalışıyoruz. Tabii ki Serik bizler için çok önemli. Serik yiğitler diyarı, Serik kahramanlar diyarı. Geçmiş 5 yılda yaptığımız hizmetleri yeni dönemde de hep beraber birlikte bir dahaki döneme kadar gerçekleştirmeye ve hizmetlerimizi sizlerle birlikte yapmaya devam edeceğiz. Biz bugün Cumhur İttifakı ile çok daha güçlüyüz. Ama bizim için daha da esas ve önemli olan Serik ittifakını oluşturmamız, Antalya ittifakını oluşturmamız. Bakın geçmişte görüldüğü gibi biz kaybettiğimiz zaman Antalya kaybetti ama biz kazandığımızda da Antalya kazandı. Milletimiz hizmetlerle kazandı, projeler ile kazandı. İşte yeni dönem için yani gelecek 5 yıla yönelik olarak ortaya koyduğumuz 359 projemizde 70 bin kişilik istihdam sağlanacak. 359 yeni proje ile Antalya'ya hizmet edeceğiz.”

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Serik'te, Kültür, Merkezinin, Temeli, Atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı