Haber Detayı
02 Mayıs 2020 - Cumartesi 12:32 Bu haber 1245 kez okundu
 
Serik’te Polis Sokağa Çıkma Kısıtlamasında Trafik Kontrolü yaptı
Antalya’nın da içerisinde bulunduğu 30 büyükşehir ve Zonguldak ilinde İçişleri Bakanlığı genelgesine istinaden 3 günlük sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Kısıtlamanın ardından Antalya’nın Serik ilçesinde Polis ekipleri yol kontrolleri devam ediyor.
ASAYİŞ Haberi
Serik’te Polis Sokağa Çıkma Kısıtlamasında Trafik Kontrolü yaptı 

Serik ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğüne ait bağlı ekipler Serik – Manavgat d400 karayolu üzerine kurdukları kontrol noktalarında araçları durdurarak araç içerisinde bulunan sürücü ve yolcuların kimlik kontrollerini, izin belgeleri ve maske kontrollerini yapıyorlar.
Kontroller sırasında, sokağa çıkmasında sakınca bulunmayanları maske takmaları ve sosyal mesafe kurallarını hatırlatan polis ekipleri kısıtlaması bulunan kişilerin sokağa çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunuyorlar.


Uygulamanın sadece sokağa çıkma yasağı süresince değil normal günlerde de  devam edeceğini de duyurdu.
Kontroller sırasında araçlarında eksik belgeleri bulunan vatandaşlara da trafik para cezaları uygulandı. 

 

 

 

Serik’te Jandarma Kontrolleri Devam Ediyor

 

Antalya’da 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte Serik ilçesinde Jandarmanın yol kontrolleri devam ediyor.


Serik ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler Abdurrahmanlar ve Gebiz mahallesinde kurdukları kontrol noktalarında araçları durdurarak araç içerisinde bulunan sürücü ve yolcuların kimlik kontrollerini, izin belgeleri ve maske kontrollerini yapıyorlar.


Kontroller sırasında, sokağa çıkmasında sakınca bulunmayanları maske takmaları ve sosyal mesafe kurallarını hatırlatan Jandarma ekipleri yasak nedeniyle sokağa çıkmaması gereken vatandaşlardan 20 yaş altında olduğunu tespit ettiği bir kişiye de idari para cezası uyguladı. Kısıtlaması bulunan kişilerin sokağa çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunuyorlar.


Uygulamanın sadece sokağa çıkma yasağı süresi olan 3 gün devam etmeyeceğini belirten Jandarma ekipleri, Ayrıca Antalya iline giriş ve çıkışların İçişleri Bakanlığı genelgesine istinaden uzatıldığını ve giriş ve çıkışların izne tabi olduğunu hatırlatarak Jandarma sorumluluk alanında belirli noktalarda kontrollerin devam edeceğini de duyurdu.


Kontroller sırasında araçlarında eksik belgeleri bulunan vatandaşlara da trafik para cezası uygulandı. 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Ersin FURAL
Etiketler: Serik’te, Polis, Sokağa, Çıkma, Kısıtlamasında, Trafik, Kontrolü, yaptı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Serik’te Polis Sokağa Çıkma Kısıtlamasında Trafik Kontrolü yaptı
Yorumlar
Haber Yazılımı