Haber Detayı
01 Haziran 2019 - Cumartesi 15:42 Bu haber 467 kez okundu
 
Serik Türk Eğitim Sen'den Çocuklar Gülerse, Bize Bayram Olur
Serik Türk Eğitim Sen Temsilciliği tarafından Ramazan Bayramı öncesi okullarımızda eğitim öğretim gören çocuklarımızdan öksüz, yetim ve maddi imkansızlıklar içinde büyüyen öğrencilerimiz için "Çocuklar Gülerse, Bize Bayram Olur" hareketinden yola çıkarak bir yardım kampanyası düzenledi.
EĞİTİM Haberi
Serik Türk Eğitim Sen'den Çocuklar Gülerse, Bize Bayram Olur

Türk Eğitim Sen. Serik Temsilciği Başkanı Varol CİVCİR'in konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

 

Serik Türk Eğitim Sen Temsilciliği tarafından Ramazan Bayramı öncesi okullarımızda eğitim öğretim gören çocuklarımızdan öksüz, yetim ve maddi imkansızlıklar içinde büyüyen öğrencilerimiz  için "Çocuklar Gülerse, Bize Bayram Olur" hareketinden yola çıkan bu ülkenin özüne, değerlerine sevdalı olan Türk Eğitim Sen. Serik Temsilciliği öncülüğündeki hareket ve bu harekete destek veren Sayın ,Belediye Başkan Yrd. Ziya YILDIRIM, Bünyamin OKUDAN  ilçemiz genç işadamlarından Şişmanoğlu İnşaat Firma sahibi Selim ŞİŞMAN, Belkıs Aspendos Düğün ve Toplantı mekan sahibi Kadir YILDIZ, Elmalı Sedir Tereyağları firma sahibi Muammer KAPANCI' ya desteklerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Sendikamızın okul temsilcileri ve değerli üyeleri ile birlikte koordineli bir şekilde yürüttüğümüz bu projeyi hayata geçirmiş bulunuyoruz. Siz yardımseverlerle birlikte haklı gururunu yaşıyoruz. Türk Eğitim Sen. Türkiye de sendikacılığın ve hak aramanın kutup yıldızıdır.

 

Aynı zamanda Serik'te Türk Eğitim Sen. Serik Temsilciliğinin gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk içeren çalışmaları da, bu bağlamda diğer STK'lara kutup yıldızı olmuştur.

 

Türk Eğitim Sen. Serik Temsilciliği olarak bizler, gücünü  sayısal çoğunluktan alan bir yığın  değiliz.  Bizler gücümüzü onurlu ve dik durarak;  Haktan, Adaletten ve Liyakattan yana taraf olan eğitimin cesur yüreklerinden alan güçlü bir sendikayız. Yapmış olduğumuz farkındalık çalışmalarımız sendikacılık adına da farklı bir bakış açısı getirmiştir.

 

Başkan Varol CİVCİR konu hakkında şunları söyledi. İhtiyaç sahibi öğrencilerimize bayram öncesi, okullarındaki sendika temsilcilerimiz tarafından ilçemiz merkez okullarında yerinde tespitleri yapılan 100 öğrencimizin okulları, sınıfları ve daha küçük olan çocuklarımızın aile iletişim bilgileri, koordineli bir şekilde sendikamızın sosyal işlerinden sorumlu Murat KUL'a  telefon numaraları ile bildirerek kayıt altına alınıyor. Bayram öncesi Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri çocuklarımız bayramlıklarını seçerek alabilecekler. Ve çocuklarımıza hediye çeklerini takdim ediyoruz ilçemizde bulunan kurumsal bir marka olan giyim firmasından kendi zevklerine göre giyinmelerini de sağlamış bulunuyoruz.

 

Bu vesile ile Serik Türk Eğitim Sen. Mübarek Ramazan ayını da bir fırsat bilerek ve Serik'te bir ilki gerçekleştirmiş oluyor; gerçek ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yardımda bulunarak Allah cc bizlere bahşettiği zenginliğimizi bizlere emanet edilen öğrencilerimizi evlat bilerek onlarla paylaşıyoruz.

 

Mağza vitrinlerine bakıp bakıp evladına bayramlık alamamanın acılarını en iyi sizden birileri olarak bizler biliriz. Bizler yoktan var eden, Allah cc yeryüzündeki kanatsız yardım sever ve cesur yürekli KUL' larıyız. 

 

Başkan CİVCİR; Türk Eğitim Sen. Baskı ve korku ile üye olanları değil, gönül bağı ile menfaat gözetmeden üye olanların sendikasıdır dedi. Bu vesile ile Mübarek Ramazan bayramınızı bütün samimi dileklerimle kutluyor  ve ülkemize  birlik  dirlik ve huzur getirmesini temenni ediyorum. 

 

Varol CİVCİR

Türk Eğitim Sen.

Serik Tem.Başkanı

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Serik, Türk, Eğitim, Sen'den, Çocuklar, Gülerse,, Bize, Bayram, Olur,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Serik Türk Eğitim Sen'den Çocuklar Gülerse, Bize Bayram Olur
Serik Türk Eğitim Sen'den Çocuklar Gülerse, Bize Bayram Olur
Serik Türk Eğitim Sen'den Çocuklar Gülerse, Bize Bayram Olur
Yorumlar
Haber Yazılımı