Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 12:21 Bu haber 1358 kez okundu
 
Serikli Hayırseverden Eğitime “Okul” Desteği
Doğup büyüdüğü ilçemiz Çandır Mahallesi’ne annesi ve babası adına komisyoncu iş insanı Ali Demir tarafından ilkokul yaptırılacak. Antalya'da hayırsever iş insanı Ali Demir tarafından yaptırılacak 3 katlı, 12 derslikli okul için valilikte protokol yapıldı.
EĞİTİM Haberi
Serikli Hayırseverden Eğitime “Okul” DesteğiVali Münir Karaloğlu, makamında kabul ettiği hayırsever Demir ile bir süre sohbet etti. İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan'ın da hazır bulunduğu ziyarette, Çandır Mahallesi’ne yaptırılacak ilkokul için hazırlanan protokol imzalandı.

Çandır Mahallesi'nde inşa edilecek 12 derslikli okula, iş insanı  Ali Demir’in annesi ve babası Hacı Durkadın-Yaşar Demir İlkokulu ismi verilecek. Antalya’da ticaret yapan Ali Demir, “Bir yıldır bu konuda araştırma yapıyorduk. Serik’e sürekli gelip gidiyordum. Doğup büyüdüğüm Çandırımız’a bir okul ihtiyacı olduğunu düşündük ve karar verdik. İnşallah; bizim yaptığımız bu eğitime katkının, devamını bekleriz. Sayın kaymakamım ile birlikte Antalya’da yılbaşından sonra Serik için yeni okul kampanyası başlatmak için ben hazırım. Serik kalkınacaksa eğitim ve bu gibi yatırımlarla kalkınacak. 2020 yılına okulumuzu bitireceğiz” dedi.

Vali Karaloğlu, yaptığı konuşmada, Antalya'da hayırseverlerin desteğinin büyük olduğunu belirterek, kentin sürekli göç aldığını dile getirdi.

Karaloğlu, "Bu tür işlerde hayırseverler destek oluyor ancak yeterli değil. Kentimiz hala göç alıyor. Yeni dersliklere ve okullara ihtiyacımız var. Okulların deprem güvenliği açısından da yenilenmesi gerekiyor. Bunun için yeni hayırseverlere ihtiyaç var. Antalya, hayırsever bir şehir. Eğitim noktasında devlet hep yanında oldu. Serik’te ilave 130 dersliğe ihtiyacımız var. Antalya’da da okulların tekli eğitime geçmesi için 750-800 dersliğe ihtiyacı var. Ama Antalya hala göç alıyor. Nüfus artıyor. Nüfus sabit kalırsa o kadar ihtiyacımız var. Artarsa ihtiyacımız da artar. Bazı okullarımız ekonomik ömrünü tamamlamış durumda onlarında yenilemeye ihtiyacı var. Deprem güvenliği fiziki açıdan yıpranmışlığı var. Bunun için hayırseverlere ihtiyacımız var" diye konuştu.

Kaymakam Mehmet Kurdoğlu ise, “Antalya’nın 6. büyük ilçesi Serik’tir. Ama hayır ve okul yapma noktasında biraz geri kalmıştır. İnşallah Ali Demir, halayın başını çekecek. Hayır yapmak, bir kısmettir. Serikli iş adamlarına, turizmcilere, tarım sektörüne örnek olacak. İlçemizin acil 170 dersliğe ihtiyacı var. İkili eğitim yapan 3 okulumuz var. Merkezde ise okullarımızda artış var. 2015-2016 yılında açılan okullarımız doldu. Ciddi bir nüfus artışı var” dedi.

Valilik makamında düzenlenen törende Vali Münir Karaloğlu, Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkanı Enver Aputkan, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ile İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz de hazır bulundu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Serikli, Hayırseverden, Eğitime, “Okul”, Desteği,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Serikli Hayırseverden Eğitime “Okul” Desteği
Serikli Hayırseverden Eğitime “Okul” Desteği
Serikli Hayırseverden Eğitime “Okul” Desteği
Yorumlar
Haber Yazılımı