Haber Detayı
27 Nisan 2020 - Pazartesi 09:13 Bu haber 804 kez okundu
 
SERKÜDER’den “Korona” Açıklaması
SERKÜDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Tunç, Korona Virüs açıklamasında bulundu.
GÜNDEM Haberi
SERKÜDER’den “Korona” AçıklamasıSERKÜDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Tunç, “Çok özledik” diye başlayan açıklamasında şunları söyledi:

 

“Çin'in Wuhan şehrinde başlayan ve Covıd-19 olarak adlandırılan yeni bir virüs salgını haftalar içinde kıtalar arası yayılım göstermiş, Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre 10 Mart 2020 itibarıyla 118.162 insanın hasta olmasına ve 4.290 hastanın da ölümüne neden olmuştur. 11 Mart 2020 tarihi itibariyle de ülkemizde ilk vaka saptanmıştır. Bugüne gelindiğinde devletimiz vatandaşlarımızın da desteğiyle virüsün yayılımını azaltmak adına birçok önlem almıştır. Virüs yayılımını hızla sürdürürken ilçemizde de yurt genelinde alınan önlemlere genel anlamda uyulduğu gözlenmiştir. 

Dört mevsimi de güzel ama Nisan’ı ve Mayıs’ı bambaşka güzel ilçemizin masmavi denizini, oğlakların meleştiği çiçek açmış kırlarını, yeşile bürünmüş dağlarını, torosların selamını getiren Köprü Çayı’nın sesini,  çok özledik... 

Daha güzel ve sağlıklı günlerde beraber olmak için Serik Kültür Sanat ve Eğitim Derneği olarak bizler bu günlerde gerçekleştirecek olduğumuz Resim Sergimizi, Çocuk Koromuzun ve Türk Halk Müziği Koromuzun vereceği konserleri, doğa yürüyüşlerimizi, ilçemiz için yapacağımız projelerimizi bir süreliğine erteledik. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Nice (Fransa),  Martinique (Fransa) ve Tallinn (Estonya) ile birlikte ortağı olduğumuz Yönetim Kurulu Üyemiz Ömer Güleç tarafından yazılan ‘Cultural Heritage for Youth Economic Empowerment’  AB Projemiz Fransa Ulusal Ajansı tarafından onaylandı. 24 ay sürecek projede  yerel öğeler ve kültürel mirasın harmanlanması, Avrupa çapında çokkültürlülüğün yaygınlaştırılması, gençlerin özlerine bağlı kalarak ve Avrupa ile etkileşim içinde olarak kendilerini geliştirmesi ve ekonomik olarak sürdürülebilir bir gelişim içinde olmaları hedeflenmektedir.   

Bu günleri geride bırakıp tekrar buluştuğumuzda kaldığımız yerden devam edmek ümidiyle… Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: SERKÜDER’den, “Korona”, Açıklaması, , ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
SERKÜDER’den “Korona” Açıklaması
SERKÜDER’den “Korona” Açıklaması
SERKÜDER’den “Korona” Açıklaması
SERKÜDER’den “Korona” Açıklaması
Yorumlar
Haber Yazılımı