Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 18:52 Bu haber 3140 kez okundu
 
Seyyar Dişçi Tutuklandı
Durmuş Ay’ın diş apsesine bağlı enfeksiyon sonrası ölüm olayında Seyyar Dişçi Hüseyin A. tutuklandı.
ASAYİŞ Haberi
Seyyar Dişçi Tutuklandı

 

Ölüm olayının ardından eski eşi ve oğlunun şikayetçi olması üzerine Serik Cumhuriyet Savcılığı tarafından yakalama kararı çıkartılan Seyyar Dişçi Hüseyin A. öğle saatlerinde polise gelerek teslim oldu.

Şahıs emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevke dildi. Cumhuriyet savcılığında alınan ifadesinin ardından tutuklama isteği ile mahkemeye sevk edildi. Şüpheli çıkarıldığı mahkeme tarafından “Taksirli Ölüme Sebebiyet Vermek” suçundan tutuklandı.

Arslan’ın adliyeye getirilişinde basın mensuplarının görüntü almaması için polis ekipleri tarafından zanlı araçla adliye binasının bodrumundan giriş ve çıkışı sağlandı.

Arslan, emniyette ve savcılıkta verdiği ifadesinde, yaklaşık 20 yıldır Serik ilçesinde yaşadığını, ilkokul mezunu olduğunu, babası Nahsen Arslan’ın geçmişten bu yana diş çekimi işleri ile uğraştığını ve bu işi babasından öğrendiğini ve bu işi yaptığını söyledi. Durmuş Ay’ı yaklaşık 15 yıldır tanıdığını, kendisi ile ailecek görüştüğünü, Durmuş Ay’ın kendisini telefon ile aradığını ve çalıştığı iş yerine gittiğini, diş çekmekte kullanılan babasından kalma diş çekme kerpeteni ve eczaneden aldığı lokal sprey uyuşturucuyu yanında götürdüğünü, spreyi sıktıktan sonra 5 dakika beklediğini, daha sonra getirdiği kerpeten ile sadece sol alt azı dişini diş sallandığı için çok uğraşmadan çektiğini beyan etti. Diş çekim işleminden sonra ağzından kan gelince tuzlu su ile gargara yaptırdığını, kan durduktan sonra da kendisine hastaneye giderek ağrı kesici ve antibiyotik almasını söylediğini, diş çektiği sırada sadece ikisinin olduğunu başka kimsenin olmadığını açıklayarak oradan ayrıldığını belirtti. 24 Kasım pazar günü Durmuş Ay’ın çocuklarından birinin kendisini aradığını, babasının rahatsızlandığını ve hastaneye götürelim dediğini, kendisinin ilçe dışında olduğu içinde gelemeyeceğini ve hastaneye gitmelerini söylediğini, 25 Kasım pazartesi günü akşam saatlerinde Durmuş Ay’ın kendisini aradığını, rahatsızlandığını ve kendisini hastaneye götürmek istediğini, kendisinin yanında akrabası ile gelerek hastaneye götürdüklerini ve müdahale edildiğini, o sırada eşi ve çocuklarının senin yüzünden öldü sebebi sensin diyerek tepki gösterdikleri söyledi. Sonra hastaneden ayrıldığı ertesi sabahta Durmuş Ay’ın öldüğünü öğrendiğini, kendisinin 5 diş değil, sadece 1 diş çektiğini dişi çekmeden önce kerpeteni dezenfekte ettiğini, kendisinden para almadığını ve suçlamaları kabul etmediğini belirttiği öğrenildi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Seyyar, Dişçi, Tutuklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı