Haber Detayı
06 Mayıs 2020 - Çarşamba 12:11 Bu haber 777 kez okundu
 
Şiddete Maruz Kalan Sokak Köpeği Loya’yı Sahiplendiler
Serik ilçesinde meydana gelen sokak köpeğinin kesici aletlerle işkence ve darp edilmesi neticesinde ağır yaralanarak tedavi gören sokak köpeği yeni sahiplerini buldu.
GÜNDEM Haberi
Şiddete Maruz Kalan Sokak Köpeği Loya’yı SahiplendilerSerik’te oturan Güner ailesi sosyal medya hesaplarında şiddet gören köpeği sahiplenecek aile aranıyor ilanına duyarsız kalmadı.

Aile Hayvan sever ve Belediye Meclis Üyesi Ayşegül Yılmaz ve Veteriner Hekim Faruk Ogan ile irtibata geçerek köpeği sahiplenmek istedi.

Eşinin de rızasını alan Tuğba Güner, eşi ile birlikte veteriner kliniğine gelerek sahipsiz ve darp görmüş köpeği sahiplendi.

 

7 aylık hamile olduğunu beyan eden ve aynı zamanda 2 çocuk annesi olan Tuğba Güner, sahiplenme ile ilgili olarak kendisini hayvan sever bir arkadaşının arayarak köpeğin durumundan bahsettiğini ve sahiplendirileceğini söylediğini anlattı.

Kendisinin 7 aylık hamile olduğunu belirten Güner, İlk önce hamile olduğu için çok korktuğunu ifade etti.

Güner şu şekilde konuştu:

 

“Kaldırabilirmiyim diye ama beni bir şey çekti buraya. Veterinerliğin önünden geçerken birden durdum içeri girdim. Köpeği veterinerlik içerisinde tedavi gördüğü kafeste gördüm. Sevdim, dışarı çıktım, eve gittim daha sonra eşimi aradım. Çok cana yakın bir köpek ne yapalım dedim. Oda bana tamam dedi. Benimde istediğimde oydu. Öyle karar verdik. Biz alalık dedik.” diyerek konuştu.

“İsmini loya koyduk o hamile ben hamile artık geçinip gideceğiz”

Ayrıca 2 kızının olduğunu belirten Güner, “Ben hamile o hamile artık geçinip gideceğiz. İsmini Loya koyduk. Bundan sonra loya’nın ailesi biz olacağız. Artık şiddet görmesine izin vermeyeceğiz.” dedi.

 

Hayvan sever ve Belediye Meclis Üyesi Ayşegül Yılmaz, “Biz ilanlarımızı açmıştık ama bir çok talep geldi. Bunların içerisinden bir aileyi tercih etmek istiyorduk. Bence kesinlikle Tuğba hanım doğru bir insan. Çünkü köpek şiddet gördüğü için fiziksel acıları ile birlikte iyileşmesi gerekn ruhsal acıları da var. Yakınen aile ortamında birinin ilgilenmesi ile geçmesi gerekiyor. Biz çok mutlu olduk. İnşallah çok mutlu bir ailede yaşayacaklar. Mutlu bir geleceği olacak.” dedi.

 

Okan Güner iser, “Eşim bana fotoğraflarını attığında gözüme inanamadım. Fotoğraflara baktıkça gözlerim doldu. Böyle bir vicdansızlığa inanamıyorum. Eşim sonradan tekrar aradığımda alalım mı dediğinde hiç düşünmeden alalım dedim. Direkmen alıp sahiplenelim dedim. Ona ve yavrularına güzel bir yuva olacağına, artık mutlu ve huzurlu bir yuvası olduğu için ben çok mutluyum. Pet shop lardan hayvan alınmasına kesinlikle karşıyım. Sokakta binlerce can var ki onların sahiplenmelerini istiyorum.” dedi.

 

Serik ilçesinde bir mahallede Köpek başından ve bacağından aldığı darbelerle ağır yaralandı. Köpeğe hayvan sever ve aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi Ayşegül Yılmaz ve belediye sahip çıkarak tedavisini yaptırdı.

 

Serik ilçesinde bir mahallede geçtiğimiz Perşembe günü kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kesici aletlerle kafasına ve sol bacağına vurulmak sureti ile işkence yapılan sokak köpeğini gören hayvan severler durumu Hayvan sever ve Belediye Meclis Üyesi Ayşegül Yılmaz’a haber verdi.

 

Yılmaz belediye ile irtibata geçerek hayvanı kısa süre içerisinde Serik’te bulunan özel bir veteriner kliniğine sevkini sağladı. Köpeğin buradaki tedavisi yapıldı, sahiplenilmeyi bekliyor. Köpek orijinal Alman kurdu ve 1 yaşında.

 

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Ersin FURAL
Etiketler: Şiddete, Maruz, Kalan, Sokak, Köpeği, Loya’yı, Sahiplendiler,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Şiddete Maruz Kalan Sokak Köpeği Loya’yı Sahiplendiler
Yorumlar
Haber Yazılımı