Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 15:09 Bu haber 1266 kez okundu
 
Sokak Hayvanına Şiddet
İlçemizde kesici aletlerle bir sokak köpeğine işkence yapıldı. Köpeğe hayvan sever ve aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi Ayşegül Yılmaz sahip çıkarak, tedavisini yaptırdı.
YAŞAM Haberi
Sokak Hayvanına ŞiddetSerik ilçesinde bir mahallede geçtiğimiz perşembe günü kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kesici aletlerle kafasına ve sol bacağına vurulmak sureti ile işkence yapılan sokak köpeğini gören hayvan severler durumu hayvan sever ve Belediye Meclis Üyesi Ayşegül Yılmaz’a haber verdi.

Yılmaz belediye ile irtibata geçerek hayvanı kısa süre içerisinde Serik’te bulunan özel bir veteriner kliniğine sevkini sağladı.

Köpeğin buradaki tedavisi yapıldı. Köpek orijinal Alman kurdu ve 1 yaşında.

Hayvan sever ve Belediye Meclis Üyesi Ayşegül Yılmaz, sahipsiz sokak köpeği olarak dolanan köpeğin geçtiğimiz perşembe günü Alacami Mahallesi’nde kafasına ve sol ayağına kesici bir aletle ağır şekilde yaralamış. Kimin yaptığını bilmiyoruz. Aynı mahallede hayvan sever arkadaşlarımızdan bir tanesi tesadüfen köpeği görüyor. Bana ve belediyeye durumu bildirmişler. Belediye yoğunluğundan dolayı önce gidememiş, biz tekrar rica ettik. Sonra belediye konuya önem verdi. Köpeğimizi hemen özel veteriner Faruk beyin yanına getirdiler. Veterinerimiz hemen müdahale etti. Perşembe gününden bu yana da burada tedavi görüyor. Şu anda çok şükür her şey yolunda ayağına dikiş atılamadığı için oradaki problem devam ediyor. Ayak derisi çok gergin olduğu için dikiş atılamadı. Hayvanın sahibi olmadığı ve kimin yaptığını bilmediğimiz için herhangi bir yargı girişiminde bulunmadık ama sosyal medya ve bu haberler sayesinde belki birilerinin şikayeti ile bir isme ulaşabilirsek mutlaka şikayetçi olacağız. Son zamanlarda hayvanlara şiddet ve tecavüz olayları iyice arttı. Bu para cezası ile geçiştirildiği sürece bu şiddetler devam edecektir. Bu konunun bir an önce yasallaşması lazım. Hapis cezası verilmesi lazım. Bu konu meclisten geçerse insanlar bu zavallılara eziyet etmekten vazgeçebilirler. Diğer taraftan sosyal medya üzerinden ilanlarımızı açtık. Doğru bir aileye, yakınan ruhsal ve fiziksel anlamda iyileşmesine aracı olacak bir aileye gitmesini istiyoruz. Kısa zaman içinde de mutlu bir yuva bulursak içimiz daha da rahat edecek. İnşallah kendisi ve bebekleri için gelecek günler iyi olsun diye dua ediyoruz. Bunu yapan insana da ilahi adalet önünde cezasını çekmesini istiyoruz.” dedi.

Köpeği tedavi eden Veteriner Faruk Ogan ise, “Bunu yapanlar bence insan değiller. Kesici bir aletle çok derin yaralanmış kemiğe kadar dayanmış. Ayak bölgesindeki açık yara dikişle kapatılmıyor. Ama kafasındaki yaklaşık 20 santim boyunda kafatası üzerindeki kesik kemiğe kadar gelmiş. Ama dikiş yaptık. Şu anda enfeksiyon da yok. Genel durumu çok iyi. Parazit uygulamalarını da yaptık. Artık sahiplenecek bir gönüllü bekliyoruz. Bu kızımıza bir talep buluruz. Bu köpeğimiz nefis bir Alman kurdu ama sokağa terk edilmiş. Kim bilir kim tarafından atıldı. Orijinal, kırmalığı yok. Bu arada hamile olma ihtimali de çok yüksek. Hamileliğine engel bir ilaç uygulamadık. Normalde kuduz aşısı yapmamız lazım ama hamile olabilir diye yapmadık. 2 ay bekleyip daha sonra tüm aşılarını yapacağız. Ayağındaki yara geç iyileşecek. Yaklaşık 2-2.5 ayı bulacak. Gerekli ilaçları uyguluyoruz. Sahiplendirebilirsek, sahiplendireceğiz” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Sokak, Hayvanına, Şiddet,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sokak Hayvanına Şiddet
Sokak Hayvanına Şiddet
Sokak Hayvanına Şiddet
Sokak Hayvanına Şiddet
Yorumlar
Haber Yazılımı