Taşlı: Kadriye ve Belek Belde Belediyesi Olabilir
Haber
01 Mayıs 2020 - Cuma 11:24 Bu haber 4677 kez okundu
 
Taşlı: Kadriye ve Belek Belde Belediyesi Olabilir
İş insanı Alp Taşlı, yaptığı açıklamada 2014 Yılında Büyükşehir Yasasıyla son bulup Mahalle statüsüne düşüp Merkez ilçelere bağlanan Belde Belediyeleri tekrar eskiye dönmelidir dedi.
TURİZM Haberi
Taşlı: Kadriye ve Belek Belde Belediyesi Olabilirİşte İş İnsanı Alp Taşlı'nın açıklamasının tamamı;

 

Turizm Belde Belediyelerinin nufusu kanunen yeterli olduğu yerlerde Tekrar belde belediyesi olmak için başvuru yapılması gerekiyor.Özellikle Sahil kenarında olan Belek, Kadriye ve Boğazkent'e özel statü uygulanabilir.Avrupa'nın bazı bölgelerinde 1000 nufuslu yerlerde belediyelikler var. Özellikle yaz sezonunda yazlıkçılar ile birlikte bu Mahallelerin her biri minimum nufusu 25 - 30 bin artıyor.Hizmetin daha seri şekilde olması açısından ayrı bir avantaj sağlar.


Turizm beldeleri Ülke için önemli bir yere sahip olup ülkemize Döviz girdisi ile ön plana çıkmaktadır.Hem Merkez ilçe Belediyesinin yükünü hafifletmiş olmakla birlikte , Beldelerde kısa zamanda alınacak kararlarla Turizm daha etkin hale getirilebilir.


Örnek olarak ilçemizde nüfusu yeterli olan yerlerde özellikle Kadriye'nin , Belek'in , Boğazkent'in Mahalle statusunden çıkıp Belde Belediyesi olması gerekmektedir.İmza toplanıp Gerekli yerlere başvuru yapılabilir.


Hiç olmadı Belek ,Kadriye , Boğazkent Tek bir Belediye Çatısı Altında Toplanabilir.Bunu saymış olduğum Eski Beldelerin ileri gelenleri  Eksiyi ,artıyı tartışıp çözüme kavuşturabilir ve Gerekli imzalar ile başvurular yapılabilir.


Turizm için ayrı bir bakış açısı gerekmektedir.Daha hızlı kararlar alınıp hizmet açısından Esnafından , köylüsüne ve Ziyaretçilere büyük artı sağlar.Eskiden olduğu gibi Yerli ve Yabancı Turist'e yapılan hizmetler bunların bir göstergesidir.


Bu saymış olduğum Turistik bölgeler ülkeye döviz getiren yerlerdir.Başvurular yapılıp Belde belediyelikleri verilmesi daha iyi hizmet sağlar yada Tek çatı altında bir belediyelik olup özel statü uygulanabilir.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Ersin FURAL
Etiketler: Taşlı:, Kadriye, ve, Belek, Belde, Belediyesi, Olabilir,
Yorumlar
Haber Yazılımı