TDP Genel Başkanı Sarıgül, Yangın Bölgesi’n
Haber
02 Ağustos 2021 - Pazartesi 14:44 Bu haber 3701 kez okundu
 
TDP Genel Başkanı Sarıgül, Yangın Bölgesi’n
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, orman yangınları nedeniyle zor günler yaşayan Antalya'da açıklamalar yaptı. Sarıgül, "Yangın konusu üzerinden siyaset yapmak, oy beklentisi içerisinde olmak vatana karşı sevgisizliktir" ifadelerini kullandı.
SİYASET Haberi
TDP Genel Başkanı Sarıgül, Yangın Bölgesi’nTürkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, günlerdir devam eden orman yangınları nedeniyle büyük hasarın oluştuğu Manavgat’ta Afet ve Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Burada yetkililerden bilgi alan Sarıgül, daha sonra yangın bölgesini gezerek afetzede vatandaşlarla da sohbet etti. Sarıgül ayrıca, yangınlarda hayatını kaybeden vatandaşlarımız için baş sağlığı diledi.

İncelemelerinin ardından partisinin Serik İlçe Teşkilatı olağan genel kuruluna katılan Sarıgül, yaptığı açıklamada milletin düşman zulmü, seller, depremler, en acı ihanetleri gördüğünü ama yıkılmadığını, teslim olmadığını dile getirdi. Günün yine bir şahlanma günü olduğuna dikkati çeken Sarıgül, “Gün, el ele, omuz omuza, sevgiyle, saygıyla, birlik ve beraberlik içinde olma ve dayanışma günüdür” dedi.

Yangın konusu üzerinden siyaset yapmanın, oy beklentisi içerisinde olmanın vatana karşı sevgisizlik olduğunu belirten Sarıgül, “Bugün siyaset günü değil, bugün el ele olma yaraları sarma günü. Bugün ciğerlerimiz parçalanıyor. Biz sorumluluğumuzun bilincinde olan bir partiyiz. Biz parti olarak bu günlerde asla siyaset konuşmayız. Biz önce devletimiz sonra partimiz deriz. Buradan bütün siyasi partilere çağrıda bulunuyorum. Sakın ha sakın oy almak için popilist politikalar yapmayın. Oy almak için bir olayı fırsata çevirmek için buradan nasıl oy alabilirim düşüncesini silin. Sorumluluğumuzun bilinci içerisinde olmamız lazım. Bu yaraları 20 günde saracağız daha sonra çözüm yolları neyse hep birlikte bakacağız. Bizim orman bakanımızdan beklentimiz, yanan ne kadar yer varsa nokta nokta bakanlıklara ve belediyelere verilerek bir an önce başlanılsın. Buradan TOBB a sesleniyorum. Hisarcıklıoğlu’nun ne kadar duyarlı olduğunu biliyorum. Özel sektörü de devreye sokarak elini taşın altına koymasını istiyorum. Bakanlık öncelikle hangi ağaçlar dikilecekse bunların kararını bir an önce vermelidir. Yanan yerlerin görüntüleri bir an önce eski halini almalıdır. Bizde parti olarak Türkiye’deki tüm teşkilatlarımızla bir noktayı ağaçlandırmak istiyoruz. Bizim illetimiz nasıl Çanakkale’de üstesinden geldiyse bununda üstesinden gelecektir. Bilgi kirliliğini asla doğru bulmuyorum. Güvenlik kuvvetlerimiz tarafından, İçişleri bakanlığımız tarafından daha açıklama yapılmadan şu yada bu şekilde şuralar yandı diye cümleler kurulmasını büyük bir provokasyon olarak değerlendiriyorum.”

Sarıgül buradaki açıklamanın ardından tekrar yangın bölgesine döndü. Sarıgül’ün katıldığı Serik İlçe Teşkilatı olağan kongresinde İl Başkanı Arman Karadağ’da hazır bulundu.

Yapılan kongrede mevcut Başkan Hasan Çelik, tek liste olarak girdiği seçimde güven tazeleyerek, yeniden başkan seçildi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: TDP, Genel, Başkanı, Sarıgül,, Yangın, Bölgesi’n,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TDP Genel Başkanı Sarıgül, Yangın Bölgesi’n
TDP Genel Başkanı Sarıgül, Yangın Bölgesi’n
TDP Genel Başkanı Sarıgül, Yangın Bölgesi’n
TDP Genel Başkanı Sarıgül, Yangın Bölgesi’n
Yorumlar
Haber Yazılımı