Tekeli’de Başarının Gururu
tt
Haber
13 Ağustos 2020 - Perşembe 13:51 Bu haber 4244 kez okundu
 
Tekeli’de Başarının Gururu
Geçtiğimiz günlerde açıklanan LGS sonuçlarına göre Tekeli Ortaokulu ve Tekeli İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin elde ettiği başarı sevinçle karşılandı. Tekeli Ortaokulu; 24 öğrencisini fen liselerine, 56 öğrencisini merkezi sınavla öğrenci alan liselere, 2 öğrencisini Antalya Güzel Sanatlar Lisesine, 3 öğrencisini Antalya Spor Lisesi’ne yerleştirerek her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçemizi gururlandırdı.
EĞİTİM Haberi
Tekeli’de Başarının Gururu
Başarılı öğrenciler için velilerin, okul aile birliğinin, öğretmen ve idarecilerin katıldığı bir tören düzenlendi. Öğrenciler Okul Aile Birliği Başkanı Nida Gökoğlu tarafından plaketlerle, hediye çekleri ve başarı belgeleriyle ödüllendirildi. Okulda yapılan törende Okul Aile Birliği Başkanı Nida Gökoğlu bu başarıyla ilgili olarak şunları söyledi:

'Öncelikle elde ettikleri başarılarla okulumuza ve Serik’imize de büyük sevinç yaşatan öğrencilerimizi canı gönülden kutluyor, ailelerini tebrik ediyorum. 24 öğrencimiz fen liselerine, 56 öğrencimiz nitelikli liselere, 2 öğrencimiz Antalya Güzel Sanatlar Lisesine, 3 öğrencimizi de Antalya Spor Lisesine yerleşmesi oldukça önemli bir başarıdır. Bu bağlamda elde edilen başarının tesadüf olmadığını söylemek istiyorum.

Başarı, Tekeli Ortaokulu ailesinin bir ekip olarak planlı programlı çalışmaların sonucudur. Ekibin başında bulunan Okul Müdürü Halil Alkan başta olmak üzere idarecilerimize çok teşekkür ediyorum. 2019/2020 eğitim yılının ortasında okulumuzun yıkılması ardından uzaktan eğitimin başlamasıyla çok zor bir dönem geçirdik. Öğrencilerimiz de bu süreçten etkilendiler ama hiçbir zaman kopmadılar. Bu zorlu dönemi başarıyla atlatarak gerek canlı yayınlar gerekse whatsapp gruplarından eğitim öğretim çalışmalarını büyük bir özveriyle gerçekleştiren öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum, kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

        Tekeli Ortaokulu Okul Müdürü Halil Alkan ise şunları söyledi:

“Elde ettikleri başarılarla performansını en üst seviyede ortaya koyan diğer öğrencilerimizi kutluyorum. Her öğrenciyi olabileceği en üst seviyeye çıkarmak için öğretmen, öğrenci, aile ve okul birlikte çaba sarf etmekteyiz. Birçok öğrencimizin yüksek puanlarla fen liselerine, nitelikli liselere yerleşmesi okulumuz ve ilçemiz adına gurur vesilesi olmuştur. Sadece akademik başarı değil sosyal ve sportif faaliyetlerde de başarımızı ortaya koyduk. Güzel sanatlar ve spor liselerine de öğrenci göndermek bizleri oldukça mutlu etmiştir.

Öğrencilerimizin başarılarında desteklerini esirgemeyen, ilçemiz eğitimine katkılarını her daim gösteren öğrencilerimizi ve bizleri onurlandıran Sayın Kaymakamımız Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkanımız Enver Aputkan'a ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İkram Ekiz'e şükranlarımı sunuyorum. Bu zorlu süreçte böylesi önemli bir başarının elde edilmesinde emeği geçen, özverili çalışmalarıyla göz dolduran öğretmenlerimize özellikle teşekkür ediyorum. Başarıya katkı sağlayan idareci arkadaşlarıma, Okul Aile Birliği Yönetim Kuruluna ve ailelerimize ayrıca Tekeli İlkokulu idareci ve öğretmenlerine çok teşekkür ediyor, bütün öğrencilerimin gözlerinden öpüyor bundan sonraki eğitim öğretim hayatında başarılar diliyorum.''

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Tekeli’de, Başarının, Gururu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tekeli’de Başarının Gururu
Tekeli’de Başarının Gururu
Tekeli’de Başarının Gururu
Tekeli’de Başarının Gururu
Tekeli’de Başarının Gururu
Yorumlar
Haber Yazılımı